PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ministerstwo Nauki finansuje projekt SunTech'a

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ministerstwo-nauki-finansuje-projekt-suntech-a-4955.html
QR Code
Ministerstwo Nauki finansuje projekt SunTech'a

Piotr Baranowski, 26 września 2008, 20:37
Tagi: CDMA, FTTH, GSM, HFC, Suntech, UMTS, WiMAX

Suntech w ramach programu Inicjatywa Technologiczna I Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uzyskał dofinansowanie w wysokości 1,47 mln zł na opracowanie prototypu systemu Network Inventory Nowej Generacji. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego systemu służącego do kompleksowego zarządzania zasobami sieci operatorów telekomunikacyjnych i zarządzania informacją o nich w procesach biznesowych. Aplikacja ma pozwolić Spółce wejść do grona światowych liderów w branży.

Według autorów innowacyjność projektu polega na wykorzystaniu w systemie Network Inventory możliwości wynikających z mobilnej komunikacji oraz nowych technologii zarządzania informacją przestrzenną (GIS). Oferta Suntech już teraz zawiera innowacyjny produkt Network Inventory, ale prace badawczo-rozwojowe wybiegają w przyszłość i pozwolą zaspokoić potrzeby operatorów, które pojawią się dopiero za kilka lat.

Produkt przeznaczony jest na światowy rynek telekomunikacyjny, szczególnie dla operatorów użytkujących rozbudowaną infrastrukturę. Są to przede wszystkim operatorzy stacjonarni i mobilni wykorzystujący różne technologie dostępowe takie jak GSM, UMTS, CDMA, WiMAX, FTTH, HFC.

Piotr Saczuk, Prezes Zarządu Suntech S.A. powiedział:

Wykorzystując nasze 10-letnie doświadczenia w rozwoju systemów klasy Network Inventory i nowe podejście koncepcyjno-technologiczne chcemy po zakończeniu projektu zaoferować najlepszy w swojej klasie produkt na świecie. Dzięki wsparciu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego możemy realizować bardziej ambitne projekty, które zaowocują eksportem polskiej myśli techniczno-naukowej. W bieżącym projekcie współpracujemy blisko z Politechniką Warszawską.

Inicjatywa Spółki Suntech jest już drugim z kolei przedsięwzięciem realizowanym przy współudziale Ministerstwa Nauki. Pierwszy projekt obejmował opracowanie systemu Real Time Biling w ramach poddziałania 1.4.1.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości