PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobile TV - nowa spółka polskich operatorów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobile-tv-nowa-spolka-polskich-operatorow-5206.html
QR Code
Mobile TV - nowa spółka polskich operatorów

PTK Centertel (sieć Orange), Polska Telefonia Cyfrowa (sieci Era i Heyah), P4 (sieć Play) oraz Polkomtel (sieci Plus, Sami Swoi, 36i6) podpisały akt założycielski spółki Mobile TV, która zostanie powołana na potrzeby mobilnej telewizji.

Przedmiotem działalności spółki Mobile TV będzie świadczenie usług umożliwiających dostęp do treści multimedialnych (w szczególności audialnych i audiowizualnych) zainteresowanym podmiotom, w oparciu o technologię DVB-H lub inną technologię.

W wyniku transakcji wnioskodawcy (P4, Polkomtel, PTC i Centertel) będą posiadać po 25 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników nowo utworzonego przedsiębiorcy. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia działalności w tym zakresie jest wygranie przetargu ogłoszonego przez UKE na rezerwację częstotliwości umożliwiających świadczenie usługi.

W tym tygodniu UOKiK wydał zgodę na powołanie spółki uznając, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 13.12.2008 @ 22:03
Według mnie dobrze, że operatorzy infrastrukturalni się porozumieli i wspólnie utworzyli nową spółkę. To spowoduje, że razem łatwiej będzie im stworzyć infrastrukturę z której wspólnie będą mogli korzystać oni jak i ich użytkownicy. No i koszty budowy, które są niemałe zostaną rozłożone w takiej samej części na udziałowców.
Sam chętnie skorzystałbym z mobilnej telewizji bo to nowy sposób przekazu informacji i rozrywki w miejscach w których dotychczas nie byłoby to możliwe. Liczę, że operatorzy nie zapomną też o dotowaniu potrzebnych do odbioru tej telewizji telefonów, które obecnie tanie nie są. Ale w dłuższej perspektywie jako 'usługa dodana' ten interes i dla operatorów może okazać się bardzo opłacalny bo wpływy z samych usług jak rozmowy głosowe czy sms-y będzie spadać w przyszłości.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 4 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości