PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilking w Monako

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilking-w-monako-5013.html
QR Code
Mobilking w Monako

Piotr Baranowski, 17 października 2008, 15:54 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 17 października 2008 o 15:55)
Tagi: British Telecom, Carphone Warehouse, France Telecom, Lycamobile, Mobilink Pakistan, Mobilking, Mobistar, Poste mobile, Simyo, T-Mobile, Turkcell, Vodafone

Najważniejsi eksperci rynkowi i inwestorzy spotkają się na Kongresie MVNO, który odbędzie się 20-23 października 2008 r. w Monako. Uczestnicy zapoznają się z modelami biznesowymi, przyjętymi przez operatorów wirtualnych działających na dojrzałych rynkach telekomunikacyjnych oraz przeanalizują możliwości rozwoju MVNO na nowo otwartych rynkach.

Przedstawiciele banków i innych instytucji, dotychczas nie związanych z branżą telekomunikacyjną, podzielą się doświadczeniami w uzupełnianiu podstawowej działalności ofertą telekomunikacyjną (w tym programami lojalnościowymi i innymi innowacyjnymi usługami). Wystąpienia i prezentację głównych prelegentów z pewnościa zainspirują obecnych na Kongresie inwestorów do stworzenia nowych strategii finansowych dla operatorów serwisów i platform MVNE. W ubiegłym roku Kongres cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc dostawców rozwiązań technologicznych (38%), operatorów infrastrukturalnych (35%), operatorów sieci wirtualnych (20%), przedstawicieli urzedów regulacyjnych (5%) oraz konsultantów (2%). W Kongresie 2007 wzięli udział goście z Europy Zachodniej (24%), Wielkiej Brytanii (23%), Europy Wschodniej (21%), Europy Południowej (10%), Bliskiego Wschodu (10%) i Ameryki Łacińskiej (2%).

Nicola Maci-Friedmann, Conference Producer IIR Telecoms powiedziała:

Obecnie, gdy otwierają się rynki telekomunikacyjne w krajach nad Zatoką Perską i w Północnej Afryce, najważniejszą sprawą jest zrozumienie mechanizmów funkcjonowania modelu biznesowego operatorów sieci wirtualnych i ich wpływu na gospodarkę. Eksperci rynkowi nie powinni stracić cennej możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia pochodzących wprost od operatorów wirtualnych z Europy i innych części świata.


Kongres daje także odpowiedź na pytanie, który z obecnych modeli biznesowych jest dla operatorów wirtualnych najbardziej optymalny. W ciągu ostatnich 18-tu miesięcy wiele firm spoza branży telekomunikacyjnej z powodzeniem uruchamiło swoje sieci komórkowe, uzupełniając w ten sposób swoją podstawową działalność. Ciekawym trendem jest również tworzenie sieci wirtualnych, kierujących swoje usługi do ściśle określonych grupy społecznych i etnicznych. Uczestnictwo w tym ważnym branżowym Kongresie stworzy doskonałą możliwość poznania historii sukcesu wielu europejskich MVNO i być może jego powtórzenia na innych rynkach.


Jarosław Czerka, Dyrektor Zarządzający MOBILKING powiedział:
MOBILKING udowodnił już wiele razy, że wyznacza nowe trendy. Operator dla Prawdziwych Facetów, jako jedyny przedstawiciel MVNO z Polski a nawet Europy Środkowo-Wschodniej bierze udział w tej najważniejszej dla całej branży Konferencji. Takie działania wzmacniają naszą pozycję największego i najważniejszego MVNO w tej części Europy.

Główni prelegenci:

 • Marcin Bobruk, Technical and Operational Director, Mobilking Polska
 • Tim Stone, Director of Business Development & Wholesale, Vodafone
 • Frank Dedobeleer, Vice President Mobility, BT
 • Philip Macridis, MD of MVNOs, Carphone Warehouse
 • Keith Greenfield, Wholesale Director, Orange-FT Group
 • Paolo Baldriga, Head of VAS, CRM & Product Development, Poste mobile
 • Deniz Tuncalp, MVNO Manager, Turkcell
 • Emmanuel Routier, Director Wholesale & New Channels, Mobistar
 • Barbara Rinero, Project Manager, Telecom Włochy
 • Muhammad Ali Khan, Senior Manager Strategy & Business Development, Mobilink Pakistan
 • Marco Narduzzi, New Business Development Director, H3G Włochy
 • Christian Magel, CMO, Simyo
 • João Epifânio, General Manager UZO, TMN Portugalia
 • Remko van Ommeren, Senior Manager Wholesale Development, T-Mobile International
 • Milind Kangle, CEO, Lycamobile
reklama

Ostatnie opinie internautów

king 20.10.2008 @ 10:28
czy teraz jes cieplo w Monako. ja tez chce jechac?
Wrona 22.10.2008 @ 10:49
Pozdrowienia dla Mobilkinga! Mam nadzieję, że w Monako pokażą się od najlepszej strony, jak na prawdziwych facetów przystało!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości