PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilna wersja 123people

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilna-wersja-123people-8645.html
QR Code
Mobilna wersja 123people

Maciej Celmer, 24 lutego 2011, 23:58
Tagi: 123people, wersja mobilna

Międzynarodowa wyszukiwarka osób działająca w czasie rzeczywistym - 123people, udostępniła swoim użytkownikom usługę kontrolowania i zarządzania ich reputacją online i cyfrowym śladem za pomoca każdego typu telefonu komórkowego.

Usługa dostępna jest bezpłatnie pod adresem: m.123people.com.

Z przeprowadzonego w styczniu 2011 roku przez 123people i agencję meinungsraum.at badania wynika, że aż 90% ankietowanych użytkowników odczuwa, iż ich prywatność w sieci jest zagrożona.

Bernard Hoetzl, CMO 123people powiedział:

Chcemy oferować użytkownikom możliwość zarządzania i kontrolowania własnej reputacji online i informacji na swój temat w sieci w każdej chwili. Popularne jest, że sprawdzamy siebie, znajomych czy partnerów biznesowych w Internecie, siedząc przed ekranem komputera, jednak coraz więcej użytkowników na świecie szuka informacji w sieci przez telefony komórkowe. Nasza nowa usługa wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Dobrym narzędziem do monitorowania informacji na swój temat w Internecie są właśnie wyszukiwarki osób, takie jak 123people.

Źródło: 123people.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 25.02.2011 @ 00:15
Rzeczywiście, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele informacji o sobie zostawiamy w sieci. Począwszy od imienia i nazwiska, zdjęć, skończywszy na numerach telefonu, gg. Ciekawa sytuacja występuje wtedy gdy dana osoba używa takiego samego nicku na różnych stronach, wtedy wystarczy wpisać to do wyszukiwarki i juz mamy kolejne informacje, np, numer buta z aukcji internetowej. A teraz zastanówcie się, ile informacji można o Was zdobyć. praktycznie nie ruszając się z domu? O kurczę, aż sam się wystraszyłem ;)
Johnson 25.02.2011 @ 00:21
Bardzo pomysłowa i sprytna strona! Nie spotkałem sie jeszcze z takim serwisem. Można wyszukać konkretne osoby na serwisach społecznościowych... Osobom wścibskim napewno przypadnie do gustu ;)
koksik1000 25.02.2011 @ 01:41
Stronka fajna ale może się przyczynić do rozpadu kilku związków, wpisujesz imię i nazwisko swojej wybranki a tam strona z głęboko ukrywanymi nagimi zdjęciami z kochankiem, to się nazywa czarny scenariusz:P
Jacek85 25.02.2011 @ 01:49
Dawid - Bój się bój, wszełdem na 123people i wiem co robiłeś zeszłej nocy ;)

A tak na poważnie to zgadzam się z Johnsonem, dobra wyszukiwarka. I nie widzę w tym nic kontrowersyjnego jak narazie.

Przeprowadziłem pewien test, niestety został dokonany na małej próbie. Starałem się znaleźć osoby które mają konta na FB, ale wiem, że tylko widoczne dla znajomych oraz takie które są ogólnodostępne dla wszystkich. Wynik był taki, że nie wyszukał mi nikogo z grupy 1, a tych, którzy prezentują się bez ograniczeń znalazł.

W czym zatem problem?
Skoro ktoś się chwali na FB czy NK pieskiem, dziećmi które spłodził bądź samochodem, to powinien być zadowolony, że nawet w opisywanej wyszukiwarce można go znaleźć, a Ci widoczni tylko dla znajomych powinni pozostać właśnie w tej kategorii.

Tak jak pisałem, sprawdziłem pierwsze lepsze osoby, które znam i wiem, ze sa widoczne dla nieznajomych, bądź też nie. Dlatego zachęcam innych do przeprowadzania testów i informowania o ich wynikach :)
@Frasier 25.02.2011 @ 07:00
Ciekawe tylko jak dopracowana jest integracja z polskimi serwisami. Wcześniej widziałem takie wyszukiwarki, ale byłu skupione na portalach anglosaskich, często takich, które u nas nie są popularne, Twittery, Bebo (słynna porażka gazeta.pl) i inne. Ten chyba daje rade, wystarczy np., żeby śledził różne Blipy itd.
Wpisałem kilka nazwisk, ale wyniki mnie nie powaliły. Pewnie dlatego, że te osoby dbają o swoją prywatność :-).
Ciekawe czy dzisiejsza młodzież (ale i starsi) zdają sobie sprawę, że część tych "zabawnych" zdjęć które umieszczają dziś w sieci w przyszłości, gdyby zajęli jakieś eksponowane stanowisko, może się na nich zemścić. Przecież niedawno mieliśmy świeży przykład córki Ministra Finansów. Jej przypadek pokazał, że jeżeli już chcesz korzystać z nepotyzmu, to przygotuj się, że wielu ludzi będzie czegoś na ciebie szukać.
dawid9222 25.02.2011 @ 10:19
Frasier, poruszyłeś dość ciekawą kwestię - co raz trafi do sieci, zostaje już tam na zawsze. I rzeczywiście, ktoś kto chce zabłysnąć, np. kontrowersyjnym filmikiem, lub zdjęciami, nie zdaje sobie sprawy że może mieć w przyszłości problemy z tego powodu.

Koksik- zapewne wybranka nie podpisywałaby takich zdjęć swoim imieniem i nazwiskiem ;) Ale rzeczywiście dzięki tej wyszukiwarce można się wiele dowiedzieć, czasami aż za wiele ;)
AnnaKa 25.02.2011 @ 11:41
A najśmieszniejsze jest to, że wrzucając cokolwiek do sieci, ciągle nam się wydaje, że pozostajemy anonimowi;)
dreamgirl 26.02.2011 @ 15:36
hahaha to mnie trochę przestraszyliście ;d

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 10 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16