PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilne transakcje PayPal [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilne-transakcje-paypal-wideo-8566.html
QR Code
Mobilne transakcje PayPal [wideo]

Maciej Celmer, 16 lutego 2011, 14:09
Tagi: Android, Android Market, aplikacja, App Store, iPad, iPhone, iTunes, PayPal

Z aplikacji mobilnej PayPal mogą już korzystać użytkownicy urządzeń iPhone, iPad i telefonów z zainstalowanym systemem operacyjnym Android. Aplikacja umożliwia transfery pieniężne w szybki, bezpieczny, a przede wszystkim mobilny sposób.

Funkcja PayPal Bump (dosłownie: zderz się) umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy między użytkownikami systemu PayPal. Wystarczy określić w telefonie odpowiednią kwotę, po czym lekko stuknąć się telefonami z odbiorcą. System automatycznie przeleje pieniądze na konto PayPal odbiorcy. PayPal Bump pozwala indywidualnym użytkownikom na dokonywanie bezpłatnych przelewów z salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z każdego polskiego banku. Istnieje też możliwość wykorzystania jako źródła płatności karty kredytowej.

Krótki film prezentujący działanie aplikacji.


Przemek Pluta, dyrektor PayPal Polska powiedział:

Mobilna aplikacja PayPal nie jest kalką wersji serwisu znanej z ekranów komputerów. Różni się interfejsem, który został zaprojektowany z myślą o wygodnym i szybkim odnajdywaniu najważniejszych funkcji. Oferuje również unikalne rozwiązania sprawdzające się tylko w świecie offline, takie jak dzielenie się rachunkiem w restauracji, przekazywanie sobie pieniędzy przez stuknięcie się telefonami itd. Zachowaliśmy natomiast wszystkie zalety systemu, takie jak przekazywanie pieniędzy w czasie rzeczywistym czy prostą realizację płatności dwoma kliknięciami

PayPal oferuje również mobilną wersję strony płatności dla sklepów internetowych. Kiedy robimy zakupy za pomocą smartfona w takich sklepach jak Cyfrowe czy Regdos, to po wybraniu opcji płatności PayPal zostajemy przekierowani na stronę realizacji transakcji dostosowaną do urządzeń mobilnych. Następnie trzeba potwierdzić płatność — w zaledwie dwóch krokach.

Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej, można ją bezpłatnie pobrać wprost na telefon.

Źródło: PayPal

reklama

Ostatnie opinie internautów

klara 16.02.2011 @ 23:04
Nieżle to wygląda na tej demonstracji. Warto coś takiego mieć zasilone środkami w razie potrzeby. Wirtualna gotówka zawsze pod ręką i możliwość dokonania transakcji mogą się przydać.
odeusz 16.02.2011 @ 23:10
Szkoda, że nie obsługuje to tańszych telefonów i innych systemów operacyjnych. Myślę, że w przyszłości powinno się o tym pomyśleć. Może się stać ta usługa bardzo popularna.
123 16.02.2011 @ 23:57
Ekstra sprawa, coraz więcej możliwości płatności się pojawia. Ciekawe jak jest z bezpieczeństwem tego systemu. Wielu na pewno będzie się obawiać takiej formy płatności. Każda nowość budzi niepokój.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości