PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilny Firefox 4 dla Androida

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilny-firefox-4-dla-androida-8895.html
QR Code
Mobilny Firefox 4 dla Androida

Maciej Celmer, 29 marca 2011, 11:25
Tagi: FireFox, Mozilla Firefox 4, przeglądarka, wersja mobilna

AndroidCentral udostępnił prezentację mobilnej przeglądarki Mozilla Firefox 4 dla telefonów zaopatrzonych w system operacyjny Android.

Aplikacja oferuje dużo ciekawych funkcji i narzędzi. Ciekawostką jest możliwość sparowania aplikacji z przeglądarką Firefox zainstalowaną na komputerze. Opcja ta daje możliwość dzielenia pomiędzy urządzeniami danych takich jak hasła, pamięć wyszukiwanych stron czy danych z formularzy logowania. Tak jak w przypadku komputerowych przeglądarek, mobilna wersja Firefox 4 umożliwia obsługę pluginów.

Ciekawie rozwiązany jest też widok otwartych stron, które umieszczone są w bocznej belce, co ułatwia nawigację i daje szybki i przejrzysty podgląd.


Źródło: AndroidCentral, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Hajdek 29.03.2011 @ 21:02
Podoba mi się ten pasek z otwartymi kartami w lewej stronie ekranu. Ale poza tym... Przeglądarka właściwie niczym się nie wyróżnia. Jest normalna. Jednakże nie mogę czegoś oceniać, jeśli tego nie testowałem. Gdy aplikacja ukaże się w Markecie, wtedy pojawi się tutaj moja opinia na jej temat.
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 30.03.2011 @ 22:47
Z tego co czytałam Firefox 4 nie zbiera bardzo pochlebnych recenzji. Jest pamięciożerna i nie jest dostępna na kilku całkiem popularnych i w miarę nowych modelach (o tym np. na Antyweb pisano). Taka Opera Mini i Mobile to nie dość, ze ma kompresję danych, to jeszcze pójdzie na nawet stareńkich telefonach w odpowiedniej dla nich wersji. Oczywiście, FF4 ma tutaj choroby wieku dziecięcego i na pewno kolejne wersje będą lepsze. Telefony są coraz potężniejsze (to już prawdziwe małe komputery) i będą potrafiły ukryć braki optymalizacyjne swoimi zasobami. FF5 pewnie będzie dostepny na większej liczbie modeli :-).
Trzeba dodać, że środowisko programistów zwiazanych z FF miało większe doświadczenie w pracy nad wersjami desktopowymi programów, stąd pewnie trochę złych nawyków, ale i brak doświadczenia. Czas jest sojusznikiem mobilnego FF, może być tylko lepszy :-).
Hajdek 31.03.2011 @ 15:39
@Cami - z biegiem czasu FF zostanie z pewnością poprawiony. Z resztą jak widać jest on przeznaczony dla mocnych urządzeń, a te posiadają dosyć duże zasoby pamięci RAM. Z resztą (jak już powiedziałaś), nowsze wersje zlikwidują ten problem.
Pozdrawiam, Hajdek
@Frasier 3.04.2011 @ 08:44
Ja nie mam takiego problemu. Nie dysponuję telefonem, który spełniłby wymagania Firefox 4 Mobile. Jestem jednak bardzo zadowolony z rozwiązań Opery :-).

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 7 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16