PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilny Internet 21 Mb/s w Europie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilny-internet-21-mb-s-w-europie-5210.html
QR Code
Mobilny Internet 21 Mb/s w Europie

Paweł Wasik, 12 grudnia 2008, 09:58
Tagi: 3 Scandinavia, Ericsson, Internet, Turbo 3G

Ericsson i 3 Scandinavia wprowadzają pierwsze w Europie mobilne usługi szerokopasmowe o prędkości 21 Mb/s.

Ericsson i 3 Scandinavia podpisały umowę dotyczącą unowocześnienia sieci HSPA operatora, aż do poziomu prędkości pobierania plików równej 21 Mbps.

Peder Ramel, Prezes 3 Scandinavia powiedział:

Jako pierwsi uruchamiamy Turbo 3G w Skandynawii i jesteśmy dumni mogąc być jednym z pierwszych operatorów na świecie oferującym prędkość 21Mbps

Unowocześnienie to zapewni klientom 3 Scandinavia lepszy dostęp do mobilnych usług szerokopasmowych, w tym między innym do Internetu oraz pobierania plików muzycznych i video.

Źródło: media2

reklama

Ostatnie opinie internautów

annubis17 12.12.2008 @ 18:22
Pewnie będzie to coś w stylu blueconnect, na google trzeba będzie czekać 5 minut
mariusz9a 13.12.2008 @ 00:10
Po co udoskonalać stare technologie? Już lepiej zacząć inwestować w LTE (4G). Idźmy do przodu a nie stójmy w miejscu...
krzychu.pl 13.12.2008 @ 22:21
Producenci jak i operatorzy mają zwyczaj chwalić się jakie to teoretyczne prędkości są wstanie uzyskać... A tak naprawdę te 21 Mb/s to wartość, którą jest się w stanie uzyskać w technologii 3G tylko w warunkach laboratoryjnych. A mnie jako użytkownika interesuje jaką będę mieć prędkość transmisji danych w rzeczywistości... Już obecnie uzyskanie 7,2 Mb/s nie jest możliwe, zwykle kończy się na 3-4 Mb/s czasem trochę więcej. No ale operatorzy będą mogli się chwalić jakie to oni prędkości uzyskują a klienci będą w to wierzyć. I niech się nakręca sprzedaż sprzętu jak i usług.
Mesaj 15.12.2008 @ 13:28
To by była bardzo dobra opcja. Chociaż u nas w Polsce nie ma takich możliwości i wiążą się z tym duże koszty operatora.
Szybki transfer danych jest często przydatny ale żeby taki uzyskać pewnie też trzeba mieć dobrą maszynę do tego celu.
Nie wiem jak by było z funkcjonalnością takiego pobierania. Karty pamięci mają ograniczoną prędkość zapisu i odczytu więc tak szybko by nie nadążyły. Pozostaje więc wbudowana pamięć.

Internet mobilny ma te plusy, że można gdzie i kiedy chcesz z niego korzystać. Ciekawi mnie tylko czy w 3-jce maja duże koszty za koszytanie z tej usługi.
pioytrula 15.12.2008 @ 19:20
Bezprzewodowy internet rozwija się bardzo szybko i w Polsce także przyspieszył. Wiem to, bo używam takiego i zauważam różnicę. Jeszcze kilka miesięcy temu nie byłem w stanie używać internetu przez całą podróż z Gdańska do Warszawy (tylko większe miasta), teraz wszystko działa (właśnie piszę z pociągu, a jestem w lesie)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 7 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16