PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilny podpis od zaraz

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilny-podpis-od-zaraz-143.html
QR Code
Mobilny podpis od zaraz

Piotr Baranowski, 17 stycznia 2007, 10:33
Tagi: brak

Według opinii przedstawianych na V Kongresie Technologicznym polska administracja publiczna nie jest przystosowana do szybkiego wprowadzenia bezpiecznego podpisu elektronicznego. Podobne problemy nie dotyczą bankowości.

Polskie banki są przygotowane do natychmiastowego wdrożenia mobilnego podpisu elektronicznego, który podniesie poziom bezpieczeństwa transakcji i przyspieszy obsługę użytkownika. Problemem w rozwoju e-commerce i bankowości elektronicznej jest dziś kradzież tożsamości, a systemy silnego uwierzytelniania (tokeny, karty mikroprocesorowe), które przeciwdziałają tym zagrożeniom, są kosztowne i mało powszechne.

Według firmy MobiTrust optymalne rozwiązanie to mobilny podpis elektroniczny wykorzystujący kartę SIM - czyli najtańszy, najpowszechniejszy i najwygodniejszy sposób identyfikacji i uwierzytelnienia użytkownika. Dzięki wprowadzeniu takiego systemu można się spodziewać, że w krótkim czasie znaczna liczba abonentów telefonii komórkowej będzie mogła posługiwać się telefonem komórkowym jako uniwersalnym narzędziem uwierzytelniającym w dostępie do serwisów płatniczych, e-commerce, czy też serwisów administracji publicznej.

Dziś mobilny podpis elektroniczny wykorzystuje się już m.in. w Skandynawii. Raz zweryfikowany użytkownik przez jeden bank jest rozpoznawalny przez wszystkie inne. Uruchomienie podobnych systemów w Polsce to kwestia najbliższych miesięcy.

Źródło: CHIP

reklama

Ostatnie opinie internautów

tranceman 17.01.2007 @ 20:26
"Uruchomienie podobnych systemów w Polsce to kwestia najbliższych miesięcy." to samo slyszelismy pare lat temu ;p i co i obiecanki cacanki a co do identyfikacji poprzez telefon komorkowy ?? hmmm w USA ktorys z bankow oferowal przelewy i zazadzanie wlasnym kontem tylko identyfikujac nas ponr tel z ktorego dzwonimy - a jak wszyscy wiemy nie trudno zadzwonic do kogos a wyswietli sie numer jaki chcemy wystarczy troche pokombinowac - w zyciu na uwiezytelnanie po tel kom bym sie nie zgodzil.
ala 19.11.2008 @ 13:52
do tancemana
widze kolego, ze wogole nie wiesz jak to dziala ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości