PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobilny serwis Gminy Władysławów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobilny-serwis-gminy-wladyslawow-2605.html
QR Code
Mobilny serwis Gminy Władysławów

Michał Gruszka, 19 listopada 2007, 14:35
Tagi: ciekawostka, Internet

Gmina Władysławów w województwie wielkopolskim uruchomiła pierwszy w Polsce serwis gminy przystosowany do przeglądania w telefonach komórkowych i urządzeniach PDA. Jest on dostępny pod adresem m.wladyslawow.pl

Mobilny serwis m.wladyslawow.pl zawiera aktualne informacje z życia Władysławowa i całej gminy. Zawiera adresy i numery telefonów ważnych instytucji i urzędów. Informacje na temat historii Gminy Władysławów oraz aktualnej sytuacji gospodarczej, oświatowej itp. Opisane są najważniejsze gminne zabytki wraz z ich historią oraz fotografiami. W ramach serwisu mobilnego znajduje się także dział Download, z którego można pobrać tapety na swoje urządzenie mobilne np. telefon komórkowy.

Serwis jest stworzony w taki sposób, aby można było się po nim sprawnie i szybko poruszać. Logiczny układ strony, tematyczny podział informacji, łatwa nawigacja oraz opcja wyszukiwarki umożliwia szybkie odnalezienie interesujących nas informacji. Serwis spełnia wszystkie mobilne standardy, a jego kod oraz elementy graficzne są tak zoptymalizowane, aby zajmowały jak najmniej miejsca, przez co ilość pobieranych danych za które płacimy jest ograniczona do minimum. Dostęp do m.wladyslawow.pl jest w pełni darmowy, płacimy jedynie za dostęp do Internetu według stawek poszczególnych operatorów. Strona jest wykonana w języku XHTML Mobile Profile oraz CSS Mobile Profile, które są standardami nowoczesnych stron mobilnych.
Dzięki mobilnemu serwisowi w każdym miejscu przy pomocy np. telefonu komórkowego możemy znaleźć interesujące nas informacje. Nie musimy być już uzależnieni od komputera podłączonego do sieci, wystarczy proste urządzenie mobilne z przeglądarką XHTML (obecnie większość telefonów posiada taką przeglądarkę).

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości