PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Mobily Facebook w ujednoliconej wersji

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mobily-facebook-w-ujednoliconej-wersji-8923.html
QR Code
Mobily Facebook w ujednoliconej wersji

Maciej Celmer, 4 kwietnia 2011, 09:37
Tagi: Facebook, wersja mobilna

Do tej pory mobilna wersja portalu Facebook była dostępna pod dwoma różnymi adresami dedykowanymi dla prostszych i bardziej zaawansowanych urządzeń. Firma postanowiła ograniczyć się do jednej mobilnej wersji strony.

Największy na świecie serwis społecznościowy postanowił ujednolicić wersje mobilne swojej strony. Decyzja motywowana jest zapewnieniem użytkownikom jak najlepszego poziomu obsługi.

Korzystanie z dwóch wersji mobilnych, m.facebook.com oraz touch.facebook.com, wiązało się z problemami natury technicznej. Nowe funkcje serwisu musiały być implementowane na trzech stronach, co nie zawsze dawało pozytywne skutki. Ograniczenia te powodowały, że nowe funkcjonalności nie pojawiały się w każdej z wersji strony.

Teraz mobilna wersja strony Facebook będzie dostępna pod adresem m.facebook.com, a rodzaj i model telefonu zostanie automatycznie zidentyfikowany. Co za tym idzie, strona dopasuje wyświetlane treści do możliwości sprzętowych posiadanego przez użytkownika urządzenia.

Przypomnijmy, że m.facebook.com dostępna była dla mniej zaawansowanych technologicznie urządzeń, a touch.facebook.com działała na urządzeniach wyposażonych w ekrany dotykowe.

Źródło: Facebook

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 4.04.2011 @ 10:11
Bardzo mądra decyzja, ciekawe tylko na ile dobra jest detekcja tych urządzeń. Powinien być jeden standard, dodajemu literkę m i kropkę przed nazwą serwisu i mamy wersje mobilną, dostosowaną do naszego urzązenia. Wszelkie dedykowane aplikacje to w sumei ślepa uliczka i tylko zniechęcanie użytkowników. nasze urządzenie zawsze jakoś się "przedstawia", nie wiem, może na podstawie user agenta? To powinno wystarczyć. Ciekawe jak to wygląda przy Operze Mini. Systemowa przeglądarka wysyła na pewno model urządzenie, ale Opera?
@Frasier 4.04.2011 @ 19:04
Mnie ciekawi, czy Facebook pójdzie drogą Naszej-Klasy (hehe) i nie zmieni sobie domeny na coś krótszego. Wszystkei sensowane krótkie są zajęte i w sumie Facebook jest już bardzo rozpoznawalny, ale przydałaby się jakaś 2 do 4 literowa domena. Czy zmiana na nk.pl wyszła naszej-klasie na dobre, można polemizować, ale w przypadku Facebooka, jako dodatek - mogłoby się udać. Mogliby to połączyć z usługą skracania linków, taka sama domena dla nowej alternatywnej nazwy FB i dla skracacza...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości