PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola “Firmą Równych Szans 2006"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-8220-firma-rownych-szans-2006-110.html
QR Code
Motorola “Firmą Równych Szans 2006"

Tomasz, 18 października 2006, 01:07 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 18 października 2006 o 01:08)
Tagi: Motorola

Motorola zajęła 2 miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw w konkursie “Firma Równych Szans 2006" za wspieranie idei równouprawnienia kobiet i mężczyzn na stanowiskach pracy. Konkurs “Firma Równych Szans" zorganizowany został w ramach projektu Gender Index zarządzanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Inicjatywa ma na celu stworzenie standardów sprzyjających równouprawnieniu kobiet i mężczyzn w ich miejscu pracy. Akcja zachęca polskich pracodawców do stosowania innowacyjnych i nowoczesnych metod zarządzania firmą, które służą pełnemu wykorzystaniu zasobów ludzkich.

- Cieszymy się, że nasze wysiłki włożone w promowanie równych szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy zostały docenione. Motorola od wielu lat konsekwentnie wspiera ideę różnorodności. Wierzymy i codziennie udowadniamy, że zespoły składające się z pracowników różnych płci, o różnym doświadczeniu, wykształceniu i kompetencjach, pracują efektywniej, a ich członkowie są bardzo zadowoleni z pracy w naszej firmie. - mówi Jacek Drabik, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.

Motorola zwraca szczególną uwagę, by wszyscy pracownicy byli traktowani na równych prawach. O wysokości wynagrodzeń, rozwoju zawodowym decydują wyłącznie kompetencje i osiągnięcia. Kobiety stanowią ważna część pracowników Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie, jednego z największych tego typu ośrodków na świecie. Ponadto, firma co roku organizuje konkurs edukacyjny "Diversity", który ma zachęcić uczniów szkół średnich, a przede wszystkim dziewczęta, do wyboru studiów informatycznych. Celem programu jest również zmiana stereotypowego postrzegania zawodu inżyniera oprogramowania.

- Z prawdziwą przyjemnością wręczamy Motoroli Godło Firma Równych Szans. Jesteśmy pełni uznania dla Państwa polityki korporacyjnej, która pokazała, że praca informatyka, powszechnie uznawana za zawód męski, jest zajęciem, w którym doskonale spełniają się kobiety. Nasze wyróżnienie dla Motoroli jest wyrazem uznania za konsekwentne wspieranie karier kobiet i stwarzanie im perspektyw dalszego rozwoju. - mówi Beata Balińska, koordynatorka projektu "Gender Index".

“Firma Równych Szans" to nie jedyne wyróżnienie przyznane Motoroli w uznaniu za wspieranie kobiecych karier. Pod koniec 2005 roku firmę uhonorowano “Szwedzkimi okularami równości", nagrodą przyznawaną osobom lub instytucjom, które najlepiej promują ideę równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz dostrzegają problem dyskryminacji płciowej. W czerwcu 2006 roku redakcja miesięcznika “Twój STYL" nagrodziła Motorolę tytułem “Firma w Twoim STYLU" - wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy doceniają i wspierają karierę zawodową kobiet w swoich firmach. Nagrodę wręczono m.in. w uznaniu za program “Diversity".

Partnerami konkursu “Firma Równych Szans 2006" są Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, UNDP Polska (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), fundacja Feminoteka, Międzynarodowe Forum Kobiet, Nordea Polska oraz Szkoła Główna Handlowa.

Nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie i projekcie Gender Index pod adresem: www.genderindex.pl

Źródło: Motorola

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości