PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola dodaje funkcje inteligentnej adaptacji do korporacyjnej sieci WLAN

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-dodaje-funkcje-inteligentnej-adaptacji-do-korporacyjnej-sieci-wlan-3656.html
QR Code
Motorola dodaje funkcje inteligentnej adaptacji do korporacyjnej sieci WLAN

Michał Gruszka, 12 marca 2008, 12:37
Tagi: Motorola, WLAN

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola, Inc. zaprezentował rozwiązanie bezprzewodowe z adaptacyjnym punktem dostępowym (AP). Mechanizm zapewnia bezpieczną łączność mobilnym użytkownikom w odległych oddziałach firm, a także obsługę przyszłych bezprzewodowych sieci lokalnych (WLAN) 802.11n. Oferuje również większą mobilność i usprawnione zarządzanie siecią WLAN w średnich i dużych przedsiębiorstwach, zarówno w obrębie jednego budynku, jak i całego kampusu.

Oddziały firm mogą wykorzystać adaptacyjne rozwiązanie AP po to, by uzyskać centralny punkt zarządzania punktami dostępowymi w dowolnej lokalizacji przez połączenie sieci rozległej (WAN), z przełącznikiem bezprzewodowym znajdującym się w siedzibie głównej albo centrum danych. Dzięki przejściu na adaptacyjną architekturę AP przedsiębiorstwa zyskują korzyści związanie z centralnym zarządzaniem i lokalną łącznością sieciową. Gwarantuje to redukcję kosztów, ponieważ nie trzeba kupować dodatkowego sprzętu sieciowego i zatrudniać personelu IT w każdym odległym oddziale.

Nowa architektura WLAN Motoroli wdraża się tak jak uproszczony punkt dostępowy, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje obejmujące lokalną terminację ruchu 802.11, szyfrowanie-deszyfrowanie w punkcie dostępowym oraz możliwość lokalnego mostkowania ruchu. Jeśli połączenie z przełącznikiem bezprzewodowym Motoroli zostanie utracone, punkt dostępowy działa nadal, podtrzymując funkcjonowanie zdalnej sieci. Ponadto, może on przywrócić połączenie z przełącznikiem bezprzewodowym bez restartu ani odłączania urządzeń klienckich – jest więc odporny na awarie oraz przyjazny dla personelu IT.

Adaptacyjne rozwiązanie AP dostępne jest w modelach AP-5131, AP-5181, a także w niezależnych, w pełni funkcjonalnych punktach dostępowych następnej generacji. Minimalizuje ono wpływ na sieć przewodową, ograniczając ilość ruchu przepływającego między punktem dostępowym a przełącznikiem bezprzewodowym. Rozwiązanie może segmentować lokalny ruch w odległym oddziale, co dobrze wpływa na skalowalność i pozwala uniknąć modernizowania całej istniejącej sieci przewodowej w celu obsługi przyszłych sieci 802.11n, które są znacznie szybsze niż Fast Ethernet. Adaptacyjne punkty dostępowe obsługują również technologię kratową, co upraszcza wdrożenia bezprzewodowe i pozwala wyeliminować konieczność prowadzenia łącza do każdego punktu dostępowego na terenie przedsiębiorstwa.

Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny ds. korporacyjnych sieci WLAN w dziale Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola powiedział:

Adaptacyjna architektura bezprzewodowa Motoroli oferuje klientom najlepsze cechy dwóch typów rozwiązań: scentralizowane zarządzanie zapewniające bezpieczeństwo i skalowalność oraz wysoką wydajność i podtrzymywanie funkcjonowania zdalnej sieci w oddziałach przedsiębiorstw albo lokalizacjach satelitarnych. Innymi zaletami adaptacyjnego punktu dostępowego są wstępnie skonfigurowane ustawienia łączności, które zapewniają zdalnym pracownikom dostęp do korporacyjnej sieci bez potrzeby stosowania VPN.

Korporacyjne rozwiązania WLAN Motoroli zapewniają nieprzerwaną łączność mobilną we wnętrzach budynków i na terenie kampusu. Do produktów z rodziny Enterprise WLAN należą uproszczone, pełne i kratowe punkty dostępowe, przełączniki bezprzewodowe oraz przełączniki radiowe (radio frequency, RF), które mogą zarządzać nawet 3000 punktami dostępowymi.

Enterprise WLAN to część rodziny bezprzewodowych rozwiązań i usług, które uzupełniają i dopełniają sieci IP. Rodzina ta zapewnia łączność IP w praktycznie każdym miejscu, zarówno w budynkach, jak i w terenie, i składa się z szerokopasmowych sieci stałych, kratowych i wykorzystujących instalacje elektryczne oraz rozwiązań WiMAX i Enterprise WLAN dla sieci prywatnych i publicznych.

Więcej informacji o dziale mobilności korporacyjnej Motoroli można znaleźć pod adresem www.motorola.com/Enterprise.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości