PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola łaczy w biegu dookoła świata

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-laczy-w-biegu-dookola-swiata-1234.html
QR Code
Motorola łaczy w biegu dookoła świata

Piotr Baranowski, 11 czerwca 2007, 15:11
Tagi: Motorola, sponsoring

Wieczorem 20 czerwca 2007 dotrą do Polski biegacze Blue Planet Run. Dwudziestu ochotników okrąża kulę ziemską, by pomóc ludziom bez dostępu do wody pitnej. Motorola wyposażyła ich w telefony i krótkofalówki.

Motorola (NYSE:MOT) wspiera przedsięwzięcie Fundacji Blue Planet Run - pierwszy bieg sztafetowy dookoła świata. Przez 95 dni, 24 godziny na dobę śmiałkowie z trzynastu krajów w wieku od 26 do 60 lat chcą pokonać ponad 24 400 km, by zwrócić uwagę na palący problem braku wody pitnej. Motorola zapewni stałą łączność pomiędzy biegaczami, ekipą techniczną, rodzinami i mediami, dostarczając telefony komórkowe, krótkofalówki oraz inne mobilne akcesoria niezbędne do szybkiej i wygodnej komunikacji.

Sztafeta wystartowała 1 czerwca z Nowego Yorku. W każdym kraju na trasie biegu będą ustawione punkty informacyjne, gdzie będzie można zobaczyć sportowców.
W Polsce biegacze pokonają trasę od Cieszyna, przez Oświęcim, Kraków (21.06 nad ranem), Kielce (21.06), Radom (21/22.06), Warszawę (22.06), Siedlce, do Białej Podlaskiej, gdzie dotrą w nocy z 22/23 czerwca. W Warszawie i Krakowie odbędą się z tej okazji happeningi, mające zwrócić uwagę na postępujący niedobór wody pitnej w Polsce i na świecie.

Co szósty człowiek na świecie nie ma dostępu do świeżej i czystej wody, a co drugi ma zbyt ograniczony, aby korzystać nawet z urządzeń sanitarnych. Ta sytuacja przyczynia się w krajach rozwijających do wielu poważnych chorób ludzi, a nawet może prowadzić do ich śmierci. W Polsce natomiast niepokojące są małe zasoby wód, których przypada trzykrotnie mniej w przeliczeniu na jednego mieszkańca niż wynosi średnia europejska

Matt Kursh, CEO Fundacji Blue Planet Run powiedział:

Wsparcie telefonami komórkowymi i krótkofalówkami Motoroli jest dla nas niezwykle ważne. Szczególnie przydatny będzie smartfon MOTO Q9 - lekki, dobry do biegania, pozwalający w każdej chwili i wygodnie prowadzić rozmowy i wysyłać e-maile. Dzięki niemu będziemy mogli z każdego zakątka świata dokumentować nasz bieg zdjęciami i filmami.


Małgorzata Matusiewicz, marketing menedżer Motoroli na region Europy Środkowo-Wschodniej powiedział:
Blue Planet Run to doskonały przykład realizowanych w Motoroli dwóch wizji: Semaless Mobility i Diversity. Pierwsza to prosta i płynna komunikacja między ludźmi i urządzeniami niezależnie od miejsca i czasu. Druga to idea różnorodności, którą Motorola uważa za podstawę twórczej i efektywnej pracy. Biegacze reprezentujący kontynenty Ziemi wspólnie niosą światu ważną wiadomość, a dzięki nowym technologiom Motoroli przekaz może dotrzeć do większości ludzi na świecie.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości