PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola stawia na edukację

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-stawia-na-edukacje-4466.html
QR Code
Motorola stawia na edukację

Michał Gruszka, 12 czerwca 2008, 16:42
Tagi: Konkurs, Motorola

W dniach 13-14 czerwca odbędzie się już ósmy finał ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego Motoroli “Diversity”.


W piątek i sobotę finaliści konkursu “Diversity” spotkają się w krakowskim ośrodku Motoroli. Firma od ośmiu lat kontynuuje z powodzeniem program, którego celem jest zachęcenie młodzieży ze szkół ponadgimnazjlanych do studiowania informatyki, a także zmiana postrzegania zawodu informatyka jako typowo męskiej profesji. W tegorocznej edycji wzięło udział 610 uczniów, w tym 328 dziewcząt.

W tym roku uczestnicy konkursu tworzyli stronę internetową, zainspirowaną hasłem “Styl życia”. Nie było łatwo – ograniczono liczbę osób w zespole – warunkiem uczestnictwa było stworzenie 3-4 osobowej drużyny, a nie jak wcześniej, składającej się z 5-6 osób. Pozostał wymóg, by w każdym zespole przynajmniej połowę stanowiły dziewczęta. Spośród zakwalifikowanych 153 projektów wybrano 10 najciekawszych stron internetowych, które można obejrzeć na stronie konkursu "Diversity".

Finałowe projekty nadesłano z następujących miast: Andrychów, Katowice, Kołobrzeg, Łódź, Nowy Targ, Poznań (2 projekty), Szczecin, Włocławek, Tarnowskie Góry.

Jacek Drabik, dyrektor zarządzający Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie. powiedział:

Rynek nowych technologii oraz informatyki rozwija się w bardzo szybkim tempie, a związane z nim zawody są niezwykle ważne dla współczesnych społeczeństw. Dlatego Motorola zachęca uczniów do wyboru właśnie takiego rodzaju studiów. Szczególną troską otaczamy w tym względzie dziewczęta, z których tylko nieliczne wybierają przyszłość związaną z nowymi technologiami. Naszą metodą jest właśnie konkurs “Diversity”

Na zwycięzców, których poznamy w najbliższy weekend w czasie uroczystej gali, czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną przyznane w pięciu kategoriach:
-Najciekawsze potraktowanie tematu: telefony komórkowe Motoroli MOTOKRZR K1,
-Najciekawsza szata graficzna: MP3 Player Apple iPod Nano 4GB Silver
(3 generacja) MA978,
-Najbardziej przyjazny interfejs użytkownika: urządzenie wielofunkcyjne
HP PhotoSmart C5180 Q8220B,
-Nagroda internautów: słuchawki Bluetooth Motoroli,
-Nagroda publiczności: kamera Creative Live! Cam Video IM Pro 70VF023000003.

Dodatkowo nauczyciele wszystkich pięciu zwycięskich drużyn otrzymają słuchawki Bluetooth od Motoroli.

Finaliści zapoznają się również z najnowszymi niedostępnymi jeszcze na rynku technologiami w krakowskim Centrum Oprogramowania Motoroli oraz będą mogli wybrać dodatkowe atrakcje, m.in.: rejs po Wiśle do Tyńca, zwiedzanie Krakowa, Wieliczki czy wspinaczkę skałkową.

Tegorocznymi patronami są: AGH, UJ, Feminoteka i Edulandia.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Maniek 12.06.2008 @ 17:45
Zachęcają do studiowania informatyki? Przecież na to zawsze jest pełno chętnych, przynajmniej na renomowanych uczelniach technicznych. Wspierali by bardziej coś w kierunku elektroniki-telekomunikacji. Po takich kierunkach wychodzą bardziej wyspecjalizowani programiści urządzeń tworzonych przez firmy związane ściśle z telekomunikacją. Żaden informatyk nie dorówna pod tym względem programiście! No chyba ze to jego hobby ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości