PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola w pilotażowym programie wiz biometrycznych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-w-pilotazowym-programie-wiz-biometrycznych-2524.html
QR Code
Motorola w pilotażowym programie wiz biometrycznych

Michał Gruszka, 13 listopada 2007, 10:01 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 13 listopada 2007 o 10:27)
Tagi: ciekawostka, Motorola

Motorola dostarczyła rozwiązanie “zarządzania tożsamością” (Identity Management) brytyjskiej agencji zajmującej się ochroną granic i imigracją – Border and Immigration Agency (BIA) w ramach pilotażowego programu wiz biometrycznych opartego na weryfikacji odcisków palców.

Program pilotażowy obejmuje proces wydawania wiz brytyjskich w Sierra Leone powiązany z pobieraniem danych biometrycznych aplikantów. Uczestniczący w pilotażu podróżni wjeżdżają na teren Wielkiej Brytanii, lądując na lotnisku Gatwick North. System Motoroli zarządza danymi biometrycznymi pobieranymi w brytyjskiej placówce konsularnej w Sierra Leone, wybranej na potrzeby tego pilotażu przez BIA. Pobrane dane porównywane są na zgodność z danymi biometrycznymi podróżnych przylatujących na lotnisko Gatwick North. Motorola jest w trakcie wdrażania podobnych systemów w Luksemburgu, Hiszpanii, Portugalii oraz w Austrii.

– Nowe wizy powiązane z informacją o odciskach palców szybko staną się naszą pierwszą linią obrony przed nielegalną imigracją. Dzięki bardzo skutecznej metodzie weryfikacji tożsamości osób, możemy zapobiec próbom wielokrotnego aplikowania czy fałszowania tożsamości i zapewnić prawo wjazdu tylko osobom pożądanym, zanim wkroczą one na teren Wielkiej Brytanii – mówi Liam Byrne, Minister ds. Imigracji Wielkiej Brytanii. – Technologia biometryczna zmienia sposób, w jaki chronimy nasze granice. Dzięki projektom, takim jak pilotażowy program BIODEV, tworzymy potrójny system bezpieczeństwa, na który składają się: identyfikacja osób zanim wyruszą one do Zjednoczonego Królestwa poprzez proces wydawania wiz biometrycznych, sprawdzenie danych na granicy oraz – od 2008 roku – wprowadzenie dowodów tożsamości dla cudzoziemców w Wielkiej Brytanii.

Ten program pilotażowy związany jest z zaangażowaniem się Wielkiej Brytanii w finansowany przez Komisję Europejską projekt BIODEV II. Celem projektu BIODEV II jest stworzenie kompleksowego systemu wizowego polegającego na pobieraniu danych biometrycznych w trakcie ubiegania się o wizę, a następnie ich weryfikacji na granicy podczas wkraczania na teren kraju Unii Europejskiej.

Urzędnicy wykorzystają dane uzyskane w trakcie pilotażu BIODEV II do:
technicznego usprawnienia procesu wydawania wiz, wypracowania standardowych procedur operacyjnych umożliwiających zintegrowanie biometrii w procesie wydawania wiz, oceny działań i legislacji niezbędnych do wprowadzenia biometrii jako formalnej części systemu wizowego.

Biometryczny system wizowy pomoże potwierdzić ważność wiz oraz tożsamość ich okazicieli. Oczekuje się, że zwiększenie poziomu pewności w procesie ustalania tożsamości pomoże zracjonalizować koszty przyznawania wiz, głównie poprzez zmniejszenie liczby fałszywych aplikacji.

Pierwszym krokiem w procesie jest pobranie danych biometrycznych od osoby składającej aplikację o wizę w Sierra Leone. Następnie, przy wjeździe do Wielkiej Brytanii, jej paszport jest “przeciągany” przez czytnik na lotnisku Gatwick North. Na podstawie automatycznie odczytanego numeru paszportu, z bazy danych pobierany jest rekord z danymi biometrycznymi danej osoby, by następnie porównać odciski palców okaziciela wizy.

John Gherghetta, prezes działu Government & Public Safety firmy Motorola. powiedział:

Program pilotażowy skupia się na zapewnieniu, czy osoba, która ubiegała się o wizę, jest tą samą osobą, która przekracza granicę Zjednoczonego Królestwa – tłumaczy. Nie wdając się w szczegóły techniczne, jest to porównanie biometryczne typu 1:1, a nie wyszukiwanie 1:wielu (1:N), często związane z zastosowaniami kryminalistycznymi.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości