PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola: Wspieramy placówki edukacyjne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-wspieramy-placowki-edukacyjne-5181.html
QR Code
Motorola: Wspieramy placówki edukacyjne

Piotr Baranowski, 8 grudnia 2008, 15:59
Tagi: Internet, Motorola, WiFi, WLAN

Dział Korporacyjnych Rozwiązań Mobilnych firmy Motorola poinformował, że szereg szkół i uniwersytetów z całego świata wdrożyło autorskie technologie bezprzewodowe Motoroli. Zainstalowane rozwiązania zapewniają placówkom edukacyjnym łączność na terenie kampusów i wykorzystywane są zarówno przez uczniów i studentów, jak i personel.

Oferta bezprzewodowych produktów LAN (WLAN) jest zoptymalizowana pod kątem rynku edukacyjnego i oferuje różne poziomy dostępu dla studentów, kadry naukowej, personelu pomocniczego i gości – w ramach jednej sieci. Architektura bezprzewodowa automatycznie rozwiązuje problemy z zasięgiem radiowym w dowolnym miejscach kampusów oraz oferuje kompletny pakiet narzędzi administracyjnych, które pomagają w projektowaniu, wdrażaniu, zarządzaniu i zabezpieczaniu dużej wewnętrznej lub zewnętrznej sieci kampusowej.

Dzięki przejściu na całkowicie bezprzewodową infrastrukturę sieciową, Niezależny Dystrykt Szkolny w Goliad w Teksasie w Stanach Zjednoczonych oraz Uniwersytet Manipal w Indiach posiadają swobodny dostęp do Internetu oraz szybkie łącza między wieloma budynkami na terenie kampusów. Korzyści z wdrożenia sieci 802.11n, łączności kratowej i całkowicie bezprzewodowego rozwiązania korporacyjnego w środowisku edukacyjnym zaczynają wyznaczać globalny trend wyposażania placówek edukacyjnych w łączność Wi-Fi.

Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny ds. korporacyjnych sieci WLAN w Motorola Enterprise Mobility powiedział:

Całkowicie bezprzewodowe rozwiązania korporacyjne oferują wszystkie korzyści bezprzewodowej sieci lokalnej, zapewniając placówkom edukacyjnym pełną mobilność oraz dostęp do informacji o każdej porze i z dowolnego miejsca. Za jedną piątą lub nawet jedną dziesiątą ceny klasycznych rozwiązań sieć bezprzewodowa pomaga oszczędzić instytucjom edukacyjnym miliony dolarów rocznie.

Uczniowie Niezależnego Dystryktu Szkolnego z Goliad w Teksasie posiadają dostęp do Internetu zarówno w klasach, jak i na szkolnym parkingu. Firma Victoria Communication Services, reseller Motoroli i członek programu partnerskiego Motorola PartnerSelect, dostosowała wdrożenie WLAN w taki sposób, aby zapewnić pełny zasięg sieci we wszystkich szkołach dystryktu.

Uniwersytet Manipal w Indiach również wdrożył technologię WLAN, która zapewnia dostęp wewnątrz budynków, oraz zewnętrzną sieć kratową, która łączy ponad 20 college’ów uniwersytetu. D-VoiS, indyjski dostawca usług internetowych, zalecił kompleksową, w pełni zarządzaną sieć Motoroli, która obejmuje również komplementarne bezprzewodowe technologie mostkowania typu punkt-punkt oraz punkt-wiele punktów.

Oprócz kompletnych bezprzewodowych rozwiązań sieciowych Motorola oferuje placówkom edukacyjnym również narzędzia do komunikacji mobilnej Good Mobile Messaging, dzięki którym nauczyciele i personel mają stałą łączność ze współpracownikami, kiedy są poza kampusem. Rada Edukacji Hrabstwa Houston w Georgii w Stanach Zjednoczonych wybrała rozwiązanie Good Mobile Messaging, dzięki któremu może zapewnić swoim pracownikom dostęp do mobilnych aplikacji: poczty elektronicznej, kalendarza i kontaktów. Podczas porównywania różnych rozwiązań do komunikacji mobilnej klient brał pod uwagę takie czynniki jak bezpieczeństwo i łatwość zarządzania rozwiązaniem.

Inne dystrykty szkolne, które wdrożyły rozwiązanie Motorola Good Mobile Messaging to m.in. północno-amerykańskie Catawba County Schools, Liberty Public School District, Cleveland Metropolitan School District oraz San Bernardino County Superintendent of Schools. Technologia WLAN Motoroli została wdrożona także na Uniwersytecie Carnegie Mellon oraz w Dystrykcie Szkolnym San Marino w USA oraz na Uniwersytecie Poczty i Telekomunikacji w Nanjing w Chinach.

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 9.12.2008 @ 19:30
Miło, że Motorola mimo nienajlepszych wyników spółki i spadku udziałów w rynku sprzedaży nie zapomina wspierać osób uczących się. Szczególnie w dobie ogarniającego kryzysu ekonomicznego.

Brakuje mi tu tylko naszych polskich szkół i uniwersytetów - Motorola Poland - do roboty ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości