PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Motorola zwolni kolejne cztery tysiące pracowników

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/motorola-zwolni-kolejne-cztery-tysiace-pracownikow-5368.html
QR Code
Motorola zwolni kolejne cztery tysiące pracowników

Łukasz Roguski, 15 stycznia 2009, 14:04 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 15 stycznia 2009 o 14:05)
Tagi: Motorola

Pracę w Motoroli na całym świecie straci 4 tys. ludzi - w tym 3 tys. będzie zwolnionych w dziale Mobile Devices, a kolejny tysiąc obejmie administrację. To wszystko pozwoli na oszczędności sięgające 700 mln dolarów. Planowane są także kolejne cięcia kosztów w innych obszarach, co według oficjalnie ogłoszonego planu ma przynieść kolejne 800 mln dolarów oszczędności.

Wraz z końcem roku dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych poinformował, że sprzedał na całym świecie w ostatnim kwartale 19 mln sztuk telefonów komórkowych. Co dało Motoroli ponad 7 mld dolarów przychodu, co niestety nie przyczyniło się do wypracowania zysku.

Pełen komunikat prasowy Motoroli znajduje się tutaj.

Źródło: Motorola.com

reklama

Ostatnie opinie internautów

PiotrM 15.01.2009 @ 23:30
I co tu się dziwić firmie, która nie potrafi się dostosować do rynku. Sam jestem użytkownikiem ich telefonów i mimo sentymentu, to niestety więcej z tymi komórkami kłopotów niż z nich pożytku.
Prometeo 16.01.2009 @ 11:16
Firma Motorola mimo zwoich wielkich aktywów, rozległej międzynarodowej sieci sprzedaży i przedstawicielstw jest firmą, która w małym stopniu dostosowywyje się do panujących na świecie i na rynku realiów - telefony przez nich produkowane nie są w dostatecznym stopniu konkurencyjne z telefonami takich firm jak Nokia czy chociażby Samsung - z drugiej strony wynagrodzenia programistów w grupach projektowych również zostawiają wiele do życzenia - wniosek z tego taki że osobom zwalnianym nie powinno byc szczególnie żal i napewno znajdą prace u konkurencji - i to na o wiele lepszych warunkach ;)
raf56 26.01.2009 @ 02:08
@Prometeo-twój komentarz mnie zadziwia,fakt,że Motorola nie należy do ścisłej czołówki producentów telefonów komórkowych takich jak Nokia,SE i Samsung ale jeśli chodzi o rynek amerykański to ma ona tam ugruntowaną pozycję.Raczej nie zgodzę się z tym,że:"osobom zwalnianym nie powinno byc szczególnie żal i napewno znajdą prace u konkurencji - i to na o wiele lepszych warunkach".Raczej nie sądzę żeby oni sami wyrażali taki optymizm jak ty,myślisz,że skoro Motorola była zmuszona zwolnić 4000 pracowników z powodów kłopotów finansowych to konkurencyjne firmy czekają tylko aby przyjąć ich do siebie?Możliwe,że część pracowników znajdzie zatrudnienie u konkurencji ale tylko nieznaczna część bo nie sądzę aby w obliczu światowego kryzysu którakolwiek z czołowych firm zdecydowałą się na zatrudnianie nowych pracowników.Obawiam się,że do takich zwolnień może nadal dochodzić,ostanio SE zapowiedział zwolnienie 5000 pracowników w oddziałach na całym świecie,powodem jest szalejący kryzys gospodarczy.
Szakalabombas 29.01.2009 @ 02:42
raf56, masz rację. Motorola jest nie do przebicia na rodzimym rynku, i takie są fakty. Jak coś jest dobre to na własnym podwórku jest kupowane. Przykładem Czesi, mają dobre auta, i po co im inwestować w czyjąś gospodarkę i kupować Forda, skoro mają Skodę. Moim zdaniem, pomimo faktu iż Motorola odbiega od "czołówki", wciąż jest chętnie kupowana, może nie na starym kontynencie, ale u siebie z pewnością. Z drugiej strony zastanawiają mnie pewne posunięcia, firma wycofała się z Symbian Foundation, a interfejs UIQ montowany również w "Motkach" był świetny. Tam prace straciło mnóstwo wspaniałych programistów. To samo z własną dystrybucją Linuxa. Także Motorola została zupełnie bez systemu operacyjnego. Może czekają na lepsze czasy dla Androida? Myślę, że pomimo kryzysu, firmie nic nie zagrozi. Szkoda byłoby patrzeć na upadek legendy. Na szczęście Motorola to nie tylko rynek telefonów komórkowych, to także światowy producent radiotelefonów i innych urządzeń komunikacji radiowej. Powodzenia.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości