PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > mPay jedną z najbardziej innowacyjnych firm branży mobilnej na świecie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpay-jedna-z-najbardziej-innowacyjnych-firm-branzy-mobilnej-na-swiecie-3206.html
QR Code
mPay jedną z najbardziej innowacyjnych firm branży mobilnej na świecie

Michał Gruszka, 28 stycznia 2008, 16:28
Tagi: mPay

Spółka mPay, operator pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie systemu płatności mobilnych, otrzymała nominację w prestiżowym konkursie GSMA 2008 Mobile Innovation Global Awards. Konkurs organizowany jest co roku w trakcie największego na świecie kongresu branży mobilnej, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Barcelonie.

Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane najbardziej innowacyjnym firmom z całego świata. mPay, ze swoim systemem płatności mobilnych, znalazł się w gronie 25 innowacyjnych firm, których produkty mogą mieć istotny wpływ na rozwój rynku mobilnego na świecie.

Przyznane wyróżnienie ogromnie nas ucieszyło. Jest to dla nas prawdziwa nobilitacja znaleźć się w gronie najbardziej innowacyjnych firm na świecie, w tak dynamicznej i konkurencyjnej branży jaką jest telefonia mobilna – powiedział Henryk Kułakowski, prezes mPay S.A. i pomysłodawca usługi – Liczymy, że przyznane wyróżnienie pozwoli nam na szybką ekspansję na inne rynki poza Polską, ale również przekona naszych krajowych operatorów i banki do bliższej współpracy z mPay.

W Polsce płatności mobilne, jako pierwszy operator mobilny, wdrożył Polkomtel SA, operator sieci Plus, we wrześniu ubiegłego roku.

Cieszy nas, że rozwiązanie, które Polkomtel wdrożył jako pierwszy w Polsce operator telekomunikacyjny, znalazło uznanie w branży mobilnej – przyznaje Dariusz Boduch, Zastępca Dyrektora Działu Rozwoju Produktów i Usług w Polkomtel S.A. – Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie, które wspólnie z mPay oferujemy, ma szansę pokazać światu, że jesteśmy krajem bardzo innowacyjnym, jeżeli chodzi o nowe technologie.

mPay S.A. jest spółką zależną grupy kapitałowej ATM S.A., spółki teleinformatycznej, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie. mPay S.A. jako pierwsza w Polsce uzyskała zgodę Prezesa NBP na rozliczanie transakcji płatniczych przy użyciu telefonów komórkowych. Oferowana usługa płatności mobilnych bazuje na innowacyjnej technologii opatentowanej już w kilkunastu krajach na świecie, opracowanej całkowicie przez spółkę, której przyznano.

W załączeniu tłumaczenie oficjalnego oświadczenia GSMA

Oświadczenie GSMA 2008 Mobile Innovation Global Awards
 
Napłynęło kilkaset zgłoszeń do wspieranej przez GSMA nagrody 2008 Mobile Innovation Global Awards, a sponsorowanej przez Ericsson. W połowie grudnia zakończono pierwszy etap oceniania i wybrane firmy zostały poinformowane o ich zakwalifikowaniu jako Nominowanych i możliwości awansowania na Finalistów Kategorii.
 
Proces oceniania był bardzo trudny, ponieważ napłynęło wiele na prawdę innowacyjnych pomysłów. Po szczegółowej ocenie i dyskusjach wyłoniono po dwie firmy dla każdej z pięciu kategorii jako Finalistów Kategorii. Firmy te pomogą zasilić wzrost nowych możliwość dla operatorów i inwestorów. Firmy zostały poproszone o prezentację i stawienie się do pojedynku, którym wygraną jest prestiżowa nagroda targów 2008 Mobile Innovation Marketplace, które odbędą się 11 i 12 lutego w Barcelonie. Dodatkowo wybrano 15 firm pretendujących, które również zostały zaproszone na targi Mobile Innovation Marketplace.

Podczas Mobile Innovation Marketplace zostanie wybrany jeden finalista dla każdej z pięciu kategorii oraz jeden zwycięzca całości konkursu. Oficjalny komunikat zostanie wydany w połączeniu z GSMA Global Mobile Awards na zamkniętej gali Award Dinner w National Palace 12 Lutego.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości