PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > mPay: Nasz system będzie standardem

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpay-nasz-system-bedzie-standardem-5296.html
QR Code
mPay: Nasz system będzie standardem

Paweł Wasik, 6 stycznia 2009, 00:17
Tagi: ATM, mPay, Polkomtel, Project4 (P4)

Spółka mPay chce doprowadzić do tego, by oferowany przez nią system płatności za pomocą telefonów komórkowych stał się standardem. Na razie z usług mPay mogą korzystać jedynie klienci dwóch operatorów - Polkomtela i P4.

Tadeusz Czichon, wiceprezes spółki ATM do której należy mPay twierdzi, że firma cały czas dąży do tego by aby system płatności mPay był standardem jeśli chodzi o płatności mobilne. Pomóc mają w tym partnerzy.

Czichon powiedział:

Będziemy starali się współpracować z partnerami, którzy klientów, czyli potencjalnych użytkowników systemu już mają, aby na zasadzie obopólnych korzyści dostosować nową technologię do dokonywania płatności i w ten sposób pozyskiwać nowych użytkowników.

Z mobilnych płatności oferowanych przez spółkę mPay na razie mogą korzystać jedynie użytkownicy komórkowych sieci Plus (w tym Simplusa , mixPlus , Sami Swoi oraz 36i6 ) oraz użytkownicy sieci Play . Konkurenci - Era i Orange - na razie nie są zainteresowane tym systemem twierdząc, że jest on zbyt skomplikowany.

Kilka tygodni temu system mPay został wzbogacony o dwie nowe usługi - dokonywanie płatności telefonem komórkowym bezpośrednio z rachunku bankowego w Citi Handlowy oraz zakup mobilnych biletów komunikacji miejskiej (na razie w Warszawie).

Źródło: onet.pl/PAP/wł.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Nill 6.01.2009 @ 01:14
Orange woli wdrażać własne rozwiązania,ubezpieczenie na sms zdołali dogadać to i system mobilnych płatności też...
krzychu.pl 6.01.2009 @ 23:08
Nie widzę świetlanej przyszłości systemu płatności jakie przygotował mPay. Firma która jest właścicielem jest za mała by samemu promować tą formę płatności a więc musi działać we współpracy z operatorami. Tu jednak nie wszyscy chcą dojść do porozumienia, bo każdy forsuje swoje rozwiązania. Nie dziwie się też operatorom sieci jak Era czy Orange bo system jaki przygotował mPay jest bardzo skomplikowany i czasochłonny. To zniechęca do korzystania z niego bo mobilne płatności przecież mały w założeniach życie ułatwiać. A je komplikują. Dlatego przed mPay stoi wielkie wyzwanie by przekonać do swoich płatności które musi jednak uprościć by zdobyć przychylność użytkowników. Potrzebny jest też kapitał o który trudno szczególnie w czasach kryzysu. O taki kapitał łatwiej takim potentatom w płatnościach jak Visa czy MasterCard, które mają już duże doświadczenie w transakcjach bezgotówkowych i to te firmy mogą uzyskać prymat spychając mPay do roli niszowego gracza na rynku.
Paweł Adamowicz 12.01.2009 @ 12:54
Cały system powinien być oparty na QRCode, a nie przestarzałych numerkach. Poza tym klient zamraża pieniądze na nieoprocentowanym koncie i płaci za każdą operację. Wolę kupić bilet gotówką niż zapłacić za niego sporo więcej.
Prowizja 15gr od opłaty, konto oprocentowane od 2 do 3% w skali roku, może być minimalna ilość pieniędzy na koncie, i nie widzę problemu by ludzie si ę nie załapali na to. NO I KONIECZNIE QRCODE.
pduncz 16.01.2009 @ 15:20
@przedmówca
Nieprawdą jest, że klient płaci za każdą operację. W mPay nie płaci.
W rozwiązaniu takim jak z Citi (sprzężenie z kontem bankowym) pieniądze nie są też zamrażane na oddzielnym koncie.

Ja wiem że QRCode to bardzo fajniusi pomysł, ale to nie jest rozwiązanie na wszystko. Nie wszystkie telefony mają kamerkę, nie zawsze ona jest sprawna. Nie każdy chce wgrywać, odpalać jakąś aplikację za każdym razem, itp, itd.

Mi się bardzo podoba, że parkuję samochód, wybieram z książki w telefonie "Parking - start", a później "Parking - stop". I już. Bez zawracania głowy jakimś QRCode.

Albo jak wsiadam w autobus i wybieram z książki "Bilet ZTM 20 minut". I już. (wyłączyłem PIN dla niskich kwot).

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości