PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > mPay nie taki fajny dla Ery i Orange

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpay-nie-taki-fajny-dla-ery-i-orange-1915.html
QR Code
mPay nie taki fajny dla Ery i Orange

Michał Gruszka, 13 września 2007, 10:13 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 13 września 2007 o 11:47)
Tagi: Era, mPay, Orange, Plus, Sami Swoi

Abonenci sieci komórkowych Plus i Sami Swoi mogą już płacić w kilku punktach przy pomocy telefonu komórkowego. Konkurenci Era i Orange wcale się nie śpieszą z wprowadzeniem usługi, tłumacząc że nie widzą w niej przyszłości.

Przypomnijmy, że we wtorek (11 września 2007 roku) na dobre wystartowała usługa mPay pozwalająca na płacenie za drobne zakupy przy pomocy telefonu komórkowego. Na razie z usługi mogą korzystać jedynie użytkownicy Polkomtela (Plus, Simplus, mixPlus i Sami Swoi). Testy prowadzi także sieć Play.

Wszystko wskazuje na to, że klientom Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era i Heyah) oraz PTK Centertel (sieć Orange) jeszcze długo przyjdzie czekać na skorzystanie z usługi mPay, ponieważ ich operatorzy sceptycznie odnoszą się do nowej usługi.

Jacek Kalinowski, rzecznik sieci Orange powiedział dziennikowi Parkiet, że nowa usługa Plusa jest krokiem wstecz do rozwiązań sieci Orange. Pomarańczowa sieć nie zakłada zbytniej pularności tego rozwiązania. Nie wyklucza jednak wprowadzenia tego rozwiązania w przyszłości, gdy okaże się ono popularne.

Jeszcze ciekawsze wytłumaczenie braku usługi wymyśliła sieć Era, której przeszkadza długośc kodu. Jeden z przedstawicieli Ery powiedział Parkietowi, że "rynek nie jest gotowy na tego rodzaju rozwiązanie między innymi dlatego, że wymaga ono wpisania około 10-literowego kodu, aby zrealizować transakcję". Zapowiedział ogólnie, że PTC pracuje nad prostszymi rozwiązaniami.

Źródło: Parkiet, Media2, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Maniek 13.09.2007 @ 11:07
Jakoś mPay na świecie jest dość popularny... Dziwie się Erze a zwłaszcza Orange. Jak dla mnie to całe to Orange to jeden wielki krok wstecz:P
kochel 13.09.2007 @ 15:32
idac twoim tokiem rozumowania sa krok wstecz ponieważ są liderem na polskim rynku - chyba niekoniecznie.Może tobie jakoś nie przypasowali ale ja wcześniej u nich miałe zwykłego popa teraz orange pop i jestem zadowolony bo mam kilka pakietów dzieki którym mogę sobie obniżac koszty do znajomych albo w sieci
Maniek 13.09.2007 @ 16:45
A ja mam u nich abonament. Równolegle mam też abo w Plusie. Orange to zacofana technologicznie sieć w stosunku do Ery i Plusa. I tego nie da się niestety ukryć. A wypowiedź tego rzecznika świadczy o tym że klienci Orange raczej nie mają co liczyć na innowacyjność tej sieci w najbliższym czasie...
Argumenty o pakietach obniżających koszty są śmieszne. Każda sieć posiada takie pakiety (i to na korzystniejszych zasadach) więc co to ma do sedna sprawy? Gdyby inne sieci rozdawały za free startery to kto wie czy Orange byłby takim liderem... Szczerze mówiąc to wątpię. Poza tym bycie liderem w ilości klientów a bycie liderem technologicznym to bardzo duża różnica. Jedyne czym Orange może się szczycić to zasięg EDGE. I tylko tym. Bo nawet z jakością tego EDGE jest na szarym końcu a nie wspominając o innych usługach:/ Orange był dla mnie liderem gdy działał jeszcze jako Idea. Teraz to największa kaszana jak całe to France Telecom:/
benek 13.09.2007 @ 18:19
poprawka koledzy, Orange kilka dni temu spadł z piedestału, teraz liderem jest własnie PLUS (było o tym w portalu) a problem polega na tym, ze jeszcze w wilu punktach sprzedarzy nie można płacić zwykłą kartą a co tu mówic o Mpay, ale mam nadzieję, że da radę i inni też w to wejda bo jeden operator sam tego nie przeforsuje:(
Maniek 13.09.2007 @ 19:02
@benek
Ale to tylko przechwałki prezesa Polkomtela że to oni niby pierwsi.

Co do samego mPay to za granica cieszy się to dość znaczną popularnością. W Polsce też ma to szanse zaistnieć. Potrzeba więcej punktów gdzie można płacić mPay i będzie dobrze. Zawsze taki alternatywny sposób płacenia może się przydać i to w najmniej oczekiwanym momencie:] W każdym razie lepiej mieć niż nie mieć;)
filip 14.09.2007 @ 15:50
Maniek jeśli dla ciebie najważniejsze są jakieś nowinki technologiczne to ok ale większosc ludzi nie potrzebuje najnowszych usłgu bo głównie dzwoni/smsuje z komórki, taka prawda.Co do orange to oferte maja naprawde konkurencyjna a już napewna lepszą od plusa, skad to wnioskuje? ano porownaj sobie simplusa z nowym orange go. Miuta do wszystkich i w jednym i w drugim jest taka sama (pomijam że w plusie dopiero po poł roku) ale w orange jest jeszcze taniej wewnatrz sieci i do tego nie potrzeba zadnch pakietow bo to się kazdemu należy
tomek 15.09.2007 @ 13:41
Wreszcie jakiś praktyczny pomysł Plusa a nie jakieś same "wodotryski dla idiotów". Sam mam zablokowane w Simplusie ok.150 zeta i to dla mnie świetna informacja. Gratuluję pomysłu i "palmy pierwszeństwa" na rynku.
Maniek 15.09.2007 @ 23:03
@Filip
Jakoś porównuje to nowe orange go i simplusa i żadna rewelacja:] W plusie masz na starcie wewnątrz sieci 20gr/min i to nie trzeba doładowywać za 100zł żeby tak mieć;) Co prawda pakiety ale można go kupić doładowując koto nawet za 5zł a nie za 100zł a to różnica. Zwłaszcza że społeczeństwo u nas do najbogatszych nie należy... A jak ktoś gada dużo a nie jest bogaty to taka bańka zejdzie mu szybko i co wtedy? Jest za przeproszeniem w d... bo nie stać go na doładowanie za 100zł. A tak dorzuca doładowanie za piątaka i nawija dalej za 20gr;)
Wcale nie twierdze że plus jest jakiś super, bo to g***iana sieć. Ale orange też jest g***iany.
kokosiam 27.04.2008 @ 19:42
Chciałabym się dowiedzieć, czy w Erze są jakięś miesięczne doładowywania poniżej 20zł?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 9 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16