PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > mPay zdobywa kolejne miasta

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpay-zdobywa-kolejne-miasta-6269.html
QR Code
mPay zdobywa kolejne miasta

Łukasz Roguski, 29 lipca 2009, 15:25
Tagi: Era, mPay, Orange, Play, Plus, Płać Komórką, płatności mobilne

Spółka mPay systematycznie zwiększa zasięg swoich usług i pozyskuje kolejnych partnerów. Do mieszkańców Warszawy, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Tarnowa już dziś dołączyli mieszkańcy Krakowa. W najbliższym miesiącu mPay uruchomi także system pobierania opłat w strefach płatnego parkowania w Bydgoszczy oraz Krośnie. Od kilku miesięcy usługa płatności komórką mPay jest dostępna dla użytkowników największych sieci komórkowych (Plus, Orange, Era, Play).

Dotychczas mieszkańcy Krakowa za parkowanie płacili gotówką lub krakowską kartą miejską, teraz będzie to możliwe za pomocą telefonu komórkowego. Uruchomienie w Krakowie nowoczesnego systemu mPay zbiega się z wprowadzeniem parkometrów i uzupełnia system płatności za parkowanie. Daje możliwość uniezależnienia się od konieczności posiadania odliczonego bilonu i doładowywania KKM. Nowa forma płatności w odróżnieniu do dotychczas istniejących pozwala na rozpoczęcie parkowania bez konieczności przewidywania czasu jaki ono potrwa.

"System instalacji parkomatów rozszerzamy wprowadzając płatności telefonem komórkowym, które są standardem w miastach europejskich" - powiedział Wiesław Starowicz, Zastępca Prezydenta Krakowa.

"Jesteśmy zadowoleni z uruchomienia systemu firmy mPay i już dziś nakłaniam firmę do rozmów na temat biletów komunikacji miejskiej. Oferta została złożona. Jeśli mieszkańcy przekonają się do płatności za parkowanie telefonem komórkowym to wdrożymy także bilet komunikacji w MPK. - dodał Wiesław
Starowicz

W ostatnich kilku miesiącach system płatności wprowadzany przez mPay S.A. rozszerzył swój zasięg do siedmiu miast w których mieszkańcy mają możliwość płatności za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego. Warszawa, Kraków, Łódź, Ostrów Wielkopolski, Tarnów, Bydgoszcz, Krosno to miasta, które podążają za zmieniającą się rzeczywistością i już doceniły korzyści jakie przyniesie za sobą wprowadzenie płatności mobilnych.

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy z władzami kolejnych miast, które są zainteresowane wprowadzeniem dla swoich mieszkańców innowacyjnej możliwości płacenia za usługi przy użyciu telefonu komórkowego." - powiedział Konrad Łuczak, prezes zarządu mPay.
"Nie ograniczamy się tylko do rozmów na temat płatności za parkowanie, czy bilety komunikacji miejskiej gdyż oferowany przez nas system płatności mobilnych ma bardzo szerokie zastosowanie, które zyskuje obecnie coraz większą popularność. Rozważane jest wykorzystanie naszego systemu m.in. do poboru opłat targowych oraz opłat skarbowych." - dodał Konrad Łuczak.

reklama

Ostatnie opinie internautów

daria_danuta 5.10.2011 @ 21:15
no jestem ciekawa, jak to sie sprawdzi...moi znajomi z warszawy polecali

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości