PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > mPay został agentem rozliczeniowym

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpay-zostal-agentem-rozliczeniowym-224.html
QR Code
mPay został agentem rozliczeniowym

Piotr Baranowski, 30 stycznia 2007, 22:06 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 30 stycznia 2007 o 22:07)
Tagi: mPay

Spółka mPay, jako pierwszy podmiot w Polsce, uzyskała status agenta rozliczeniowego dla płatności mobilnych, co pozwala jej na prowadzenie oraz rozwój tego typu usług na rynku krajowym.

Jak pisze serwis FKN.pl - mPay S.A., spółka zależna ATM S.A., decyzją Prezesa Narodowego Banku Polskiego, uzyskała zgodę na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń płatności mobilnych.

mPay opracowała własne innowacyjne rozwiązanie technologiczne, pozwalające na realizację, przetwarzanie i rozliczanie dowolnego rodzaju transakcji mobilnych. Jest ono przedmiotem zgłoszeń patentowych w 57 krajach, z czego w 8 krajach patenty zostały już przyznane. Rozwiązanie pozwala wykorzystać zarówno wszelkie dostępne na rynku modele telefonów komórkowych, jak również jest przystosowane do nowych rozwiązań, takich jak promowana przez organizację VISA i koncern Nokia technologia telefonów NFC (ang. Near Field Communication).

mPay działa na perspektywicznym rynku, o dużym potencjale wzrostu. Według firmy doradczej ADLittle, wartość przychodów związanych z realizacją m-płatności wzrośnie na świecie z 3,2 mld dolarów w 2003 r do 37,1 mld dolarów w przyszłym roku. W Polsce spodziewany jest dynamiczny rozwój płatności mobilnych, szczególnie w zakresie e-commerce oraz tzw. płatności uciążliwych i mikropłatności (automaty z napojami, transport, parkowanie).

Korzystając z platformy oferowanej przez mPay, operatorzy mobilni oraz banki mogą udostępnić swoim klientom usługę płatności mobilnych, zaś punkty handlowo-usługowe zaoferować konsumentom dodatkowy, wygodny kanał płatności.

Obecnie, wspólnie z wybranymi operatorami mobilnymi oraz bankami, mPay prowadzi intensywne prace nad komercyjnym wdrożeniem usługi. Zainteresowanie współpracą wyrazili również liczni partnerzy biznesowi, którzy zamierzają wykorzystać tę formę płatności jako nowy, alternatywny do gotówki kanał płatniczy.

Źródło: FKN

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03

adidas superstar adicolor 30.11.2017, 08:56

Nike free bionic 30.11.2017, 08:50

Nike air max 1... 30.11.2017, 08:43

adidas adizero crazy... 30.11.2017, 08:36

Archiwum wiadomości