PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > MPK Lublin: płać komórką za bilety

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/mpk-lublin-plac-komorka-za-bilety-6582.html
QR Code
MPK Lublin: płać komórką za bilety

Mariusz Burski, 23 października 2009, 22:58 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 24 października 2009 o 14:20)
Tagi: Era, mPay, MPK Lublin, Orange, Play, Plus, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), Project4 (P4)

Od 26 października 2009 roku, MPK Lublin wprowadza do swojej oferty usługę kupna biletu za pomocą telefonu komórkowego.

Pasażerowie zyskują nowy, wygodny sposób płacenia za bilety. Żeby kupić bilet, nie będą musieli szukać czynnego kiosku, wystarczy że będą mieli telefon komórkowy. Dzięki możliwości płacenia przez komórkę, pasażerowie mogą kupić bilety o każdej porze i w każdym miejscu.

Rozwiązanie to jest wynikiem współpracy ZTM w Lublinie z firmą mPay S.A.

Usługa jest bezpłatna dla klientów sieci Plus oraz Play. Użytkownicy sieci Era i Orange zapłacą za usługę według stawki swojego operatora.

Lublin jest drugim miastem w Polsce oferującym swoim pasażerom takie udogodnienie oparte na systemie mPay. Od kilku miesięcy usługa działa z dużym powodzeniem w Warszawie. Należy nadmienić, że istnieją inne rozwiązania, np usługa MoBilet dostępna m. in. w Poznaniu czy Grudziądzu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie mPay pod adresem: https://www.mpay.pl// oraz na stronie MPK Lublin: http://www.mpk.lublin.pl.

Źródło: PlusForum.pl, MPK Lublin Sp. z o.o.

reklama

Ostatnie opinie internautów

MMK 24.10.2009 @ 03:08
Hola, a poznański MoBilet to pies?
@Mariusz Burski 24.10.2009 @ 10:42
MoBilet nie jest oparty o usługę mPay. mPay to znacznie bardziej rozbudowany system płatności.
@Mariusz Burski 24.10.2009 @ 10:46
No i rzecz jasna MoBilet działa w większej ilości miast niż tylko Poznań ;-) Natomiast mPay Warszawa i Lublin.
MMK 24.10.2009 @ 12:44
Fakt, że nie mPay, ale tak samo prosto - komórka z internetem. Stwierdzenie, że to drugie miasto oferujące "takie udogodnienie" wprowadza w błąd.
@Mariusz Burski 24.10.2009 @ 14:13
Dokładnie nie wiem jak działa MoBilet - nie miałem nigdy okazji przetestować... W każdym razie działa inaczej, ponieważ do mPay nie trzeba mieć telefonu z Internetem. Wystarczy najprostszy model z obsługa kodów USSD.
Stefan 24.10.2009 @ 21:29
A mnie cieszy, że Lublin poszedł w ślady stolicy :)
Co do MoBiletu: były spekulacje, że takowy system może być ewentualnie wprowadzony. Osobiście, jak się z nim zapoznałem, nie spodobał mi się ze względu na to, że niezbędne jest połączenie internetowe, czego nie ma w przypadku mPay. To mi się podoba :)
MMK 26.10.2009 @ 12:59
A to w takim razie przepraszam. Nie sądziłem, że mPay oparty jest na USSD.
remek 16.01.2010 @ 16:35
Sporo w tym nieporozumienia.
1. Nie wysyla sie SMS a laczy sie na numer zaczynajacy na * (np *145) ktory jest bezplatnym polaczeniem wewnetrz sieci.
2. Oplata za parking jest za rzeczywisty czas stania , wlaczam i wychodze, wylaczam gdy wracam do samochodu. To jest b. wygodne gdy nie wiadomo ile trzeba stac na parkingu.
3. Zakup biletow komunikacji b. wygodny za przejazd 20 min/40/.60/90 lub 1, 3, 7 dni.
Polecam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16