PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > MS Office w telefonach Nokii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ms-office-w-telefonach-nokii-6307.html
QR Code
MS Office w telefonach Nokii

Paweł Wasik, 13 sierpnia 2009, 12:26
Tagi: brak

Przedstawiciele Microsoftu i Nokii powiadomili wczoraj o tym, że pakiet MS Office będzie działał na bazujących na systemie Symbian smartfonach fińskiego producenta.

Nokia już wcześniej wprowadziła możliwość łączenia się pracujących na Symbianie telefonów z microsoftowymi serwerami Exchange. W przyszłym roku zaś ma ukazać się aplikacja kliencka dla programu Microsoft Office Communicator, która będzie komunikatorem internetowym i umożliwi publikowanie treści. Kolejnymi aplikacjami będą: Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Przedstawiciele Microsoftu i Nokii powiadomili wczoraj o tym, że pakiet MS Office będzie działał na bazujących na systemie Symbian smartfonach fińskiego producenta. Nokia już wcześniej wprowadziła możliwość łączenia się pracujących na Symbianie telefonów z microsoftowymi serwerami Exchange. W przyszłym roku zaś ma ukazać się aplikacja kliencka dla programu Microsoft Office Communicator, która będzie komunikatorem internetowym i umożliwi publikowanie treści. Kolejnymi aplikacjami będą: Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Zapowiedź obydwu koncernów potwierdza wcześniejsze deklaracje, według których nadchodząca wersja Microsoft Office 2010 będzie miała te same możliwości i obsługiwała formaty dokumentów dla trzech platform: webowej, pecetowej (bazującej na Windows) oraz przenośnej (z systemem Windows Mobile). Nokia, która opanowała 45 procent rynku urządzeń mobilnych z systemem Symbian, może przez to przyczynić się do znacznego wzrostu liczby użytkowników MS Office. Współpraca z Microsoftem może jednocześnie pomóc fińskiemu producentowi w walce z konkurencyjnymi produktami, takimi jak BlackBerry czy iPhone, dzięki atrakcyjnym urządzeniom pomocnym w realizacji zadań biurowych.

Kolejnym celem kooperacji Microsoftu i Nokii ma być możliwość korzystania (za pośrednictwem telefonów z działających w intranecie i Internecie) z portali SharePoint. Wspomniane wcześniej programy mają być oferowane zarówno dla użytkowników indywidualnych, korporacyjnych, jak i dla usługodawców. Możliwe jest też, że Nokia sama będzie świadczyć usługi hostingowe dla serwerów SharePoint. Ponadto klienci korporacyjni mogliby korzystać z usług Microsoft System Center w celu zarządzania swoimi zasobami urządzeń przenośnych.

Pierwszymi telefonami z MS Office'em na pokładzie mają być modele z serii E – jako konkretny przykład podano smartfon E71. Pojawienie się kolejnych modeli to jedynie kwestia czasu. Co ciekawe, Finowie nie chcieli się wypowiadać na temat przyszłości pakietu Microsoftu na zaadaptowanej niedawno platformie Maemo, mimo że to właśnie o niej mówiło się, iż ma znacznie lepsze możliwości rozbudowy niż Symbian.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Snipper 13.08.2009 @ 13:06
Szkoda, że SE nie współpracuje z Microsoftem :(

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości