PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Msza w komórce na żywo

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/msza-w-komorce-na-zywo-2473.html
QR Code
Msza w komórce na żywo

Michał Gruszka, 6 listopada 2007, 12:05
Tagi: ciekawostka, mobile tv (telewizja mobilna)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, grupa iTTv uruchomiła na platformie otwartej mobilnej interaktywnej telewizji mobiTV transmisje Mszy Świętych i nabożeństw z Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie .

Nadawane od ubiegłego tygodnia z Parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie transmisje do mobilnej sieci WAP realizowane są równolegle do uruchomionych w 2004 roku strumieniowych przekazów przez www oraz włączonego pod koniec 2006 roku kanału na otwartej platformie Internetowej Telewizji P2P SopCast.

Adresowane początkowo do ludzi chorych i starszych przekazy mszy świętych na żywo do sieci Internet zaczęły być coraz częściej odbierane poza granicami naszego kraju. Rocznie transmisje mszy i nabożeństw docierają do ponad 80 tysięcy Internautów z kraju i ponad 220 tysięcy spoza granic RP. Największą grupę odbiorców transmisji mszy i nabożeństw spośród Internautów zamieszkałych poza granicami stanowi Polska migracja, a wśród ewangelizowanych wirtualnie obcokrajowców są takie perełki jak Chińczycy, Koreańczycy, Japończycy, Rosjanie, Czesi, Kubańczycy, Bułgarzy, Białorusini oraz mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Sri Lanki, Omanu i Wietnamu.

Strony WAP i transmisję dla Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie przygotował i wdrożył serwis iTTv Lublin, którego mobilny przekaz z XX Światowych Dni Młodzieży cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wszystkich tych, którzy choć byli z dala od telewizji, radia i komputerów, mogli być w centrum wydarzeń w Kolonii, a uczestnicy Uroczystości poza obrazem mieli dostępny w trzech językach, mobilny serwis informacyjny.

Specjalnie przygotowana mobilna strona WAP Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie zawiera wykaz mszy świętych i nabożeństw, link do transmisji dla użytkowników PDA, linki dla użytkowników multimedialnych telefonów komórkowych z transmisją GPRS/EDGE
oraz UMTS/WLAN oraz link do WAPCam czyli możliwość oglądania obrazu odświeżanego w ustalonych sekwencjach czasowych adresowany do użytkowników nawet najstarszych modeli telefonów komórkowych, które nie są przystosowane do odbioru ruchomej TV.
Przekazy mobilne mszy świętych i nabożeństw transmitowanych z Lublina można oglądać przez stronę wap.ittv.pl a komórkowe demo przez stronę http://lublin.sercanie.org.pl i www.ittv.pl.

Pierwszą w świecie publiczną multimedialną transmisją na żywo do telefonów komórkowych była Pasterka odprawiona przez Papieża Jana Pawła II w dniu 24.12.2004 roku w Bazylice św. Piotra oraz zrealizowany w samo południe następnego dnia przekaz z Bożonarodzeniowego orędzia Ojca Swiętego.

Adresowana do użytkowników telefonów trzeciej generacji transmisja przez UMTS spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem Stolicy Apostolskiej i olbrzymim zainteresowaniem abonentów realizującej przekaz jednej z włoskich sieci telefonii mobilnej.

Odbiór transmisji Mszy świętych i nabożeństw z Parafii Dobrego Pasterza ks. Sercanów w Lublinie możliwy jest nie tylko przez posiadaczy telefonów 3G, ale również 2,5G czyli z poziomu wszystkich modeli telefonów z wbudowanymi odtwarzaczami multimedialnymi.

Dla użytkowników dużo starszych modeli mobilnych terminali realizowany jest równoległy do transmisji multimedialnych, poklatkowy przekaz samego obrazu.

Jak widać z tego przykładu Kościół Katolicki wraz ze swoimi wiernymi nie po raz pierwszy staje na czele przemian technologicznych i społecznych.

I pomyśleć tylko, że jeszcze nie tak dawno telewizor miał tylko jeden kanał, a najbliższy czynny automat telefoniczny znajdował się u sołtysa albo na najbliższej w mieście poczcie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

kiecun 27.02.2008 @ 19:35
hahahaha,to juz nie macie co robić tylko moherom TV???? hmm, no tak - KASE PRZECIEŻ DAJĄ !!!!! katolicki kraj, katolickie obyczaje
jolka 27.02.2008 @ 19:37
Jak widać z tego przykładu Kościół Katolicki wraz ze swoimi wiernymi nie po raz pierwszy staje na czele przemian technologicznych i społecznych- ?????????????????? skąd to zaczerpnięte?!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości