PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Multimedia Polska przejęła Automatic Serwis

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/multimedia-polska-przejela-automatic-serwis-389.html
QR Code
Multimedia Polska przejęła Automatic Serwis

Piotr Baranowski, 20 lutego 2007, 19:57
Tagi: brak

Multimedia Polska przejęła firmę Automatic Serwis, operatora telewizji kablowej i dostawcę szerokopasmowgo dostępu do internetu. Wartość transakcji wyniosła 56,5 mln zł i obejmuje udziały w spółce oraz dodatnie saldo gotówkowe tej firmy w wysokości około 4,5 mln zł.

Giełdowa spółka zyskała: dostęp do nowego rynku, ponad 40 tys. gniazd w zasięgu sieci, a także klientów korzystających już z blisko 39 tys. usług (telewizja i internet).

Przejęcie spółki działającej na Kujawach i w Wielkopolsce, pozwoli zaoferować Multimedia Polska, usługi w nowych miastach, w których firma nie była obecna, a także wzmocnić pozycję w Koninie gdzie obie spółki oferują swoje usługi. Spółka Automatic Serwis działa w 12 miejscowościach (10 w województwie Kujawsko-Pomorskim), przede wszystkim w Inowrocławiu, ale także w Brodnicy, Żninie, Kruszwicy i Koninie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wartości transakcji. Sieci przejętej spółki nie wymagają wysokich nakładów kapitałowych. W większej części są zmodernizowane. Ponadto nasza infrastruktura znajduje się w pobliżu infrastruktury Automatic Serwis. Dzięki temu abonenci przejętej spółki szybko zyskają dostęp do najnowszych technologii oferowanych przez Multimedia Polska takich jak VoIP (Voice over IP – transmisja głosu przy wykorzystaniu łączy internetowych.), a już w niedługim czasie do telewizji cyfrowej.

Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska:

W sieciach przejętej firmy trwają obecnie przygotowania do wdrożenia usług telefonicznych. Dzięki temu jej abonenci będą mogli w pełni korzystać z flagowego produktu Multimedia Polska jakim jest usługa Triple Play, łącząca w jednym pakiecie telewizję kablową, szerokopasmowy dostęp do internetu, a także telefon.


W zasięgu przejętych - przez Multimedia Polska - sieci znajduje się ponad 40 tys. gospodarstw domowych. Klienci Automatic Serwis korzystali na koniec stycznia 2007 r. łącznie z niemal 39 tys. usług (telewizja kablowa i internet). Firma do części z nich dostarczała usługę pakietową łączącą telewizję i szerokopasmowy dostęp do internetu. Multimedia Polska realizuje cele emisyjne Zakup 100% udziałów Automatic Serwis od Pana Mirosława Knocińskiego, został sfinansowany ze środków własnych Multimedia Polska. Inwestycja związana jest z realizacją celów emisyjnych, przeprowadzonej w IV kwartale 2006 r. oferty publicznej, z której Multimedia Polska pozyskała około 250 mln zł brutto.


Prezes Andrzej Rogowski:
To przejęcie potwierdza nasz aktywny udział w konsolidacji rozdrobnionego polskiego rynku operatorów kablowych i dostawców szerokopasmowego internetu. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać. Prowadzimy negocjacje z wyselekcjonowaną grupą spółek, które mogą wejść do grupy Multimedia Polska.

Spółka Automatic Serwis była drugą przejętą w tym roku przez Multimedia Polska. W styczniu została zrealizowana transakcja dzięki, której firma zyskała 1,5 tys. gniazd telewizji kablowej.

Ubiegły rok choć stał pod znakiem oferty publicznej i wejścia na giełdę Multimedia Polska, obfitował w dużą liczbą akwizycji sfinalizowanych przez giełdową firmę. W sumie spółka Multimedia Polska przeprowadziła 12 różnych transakcji dzięki, którym pozyskała 13,5 tys. gniazd telewizji kablowej i abonentów korzystających łącznie z 14,5 tys. usług (telewizja i Internet). Największą transakcją było przejęcie lokalnej sieci w Szczecinie, której klienci korzystali łącznie z blisko 11 tys. usług.

Źródło: Multimedia Polska

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości