PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > naciągacze SMS

Newsy: naciągacze SMS


UOKiK: ponad 21 mln zł kary dla PTC za loterię SMS 2 stycznia 2012, 13:23

Odesłanie wiadomości oznaczało uczestnictwo w konkursie i otrzymywanie płatnych smsów do dnia jego zakończenia lub przesłania rezygnacji – to jedna z zasad konkursu Czy stałeś się dzisiaj Milionerem organizowanego na zlecenie Polskiej Telefonii Cyfrowej. Za nierzetelne informowanie o warunkach loterii Prezes UOKiK nałożyła na przedsiębiorcę karę ponad 21 mln zł

Kara dla organizatora loterii BMW od Orange... 14 grudnia 2011, 14:25

Prezes UOKiK stwierdziła, że spółka Internetq Poland stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe, wysyłając smsy zachęcające do udziału w loterii BMW od Orange Druga Edycja. Postępowanie przeciwko przedsiębiorcy zostało wszczęte w czerwcu 2011 roku po zawiadomieniu przez miejskiego rzecznika konsumentów w Tychach, ponadto do UOKiK docierało wiele skarg od konsumentów.

Niechciane SMS`y: Walka z wiatrakami? 18 marca 2011, 10:30

Konkursy SMS to wciąż drażliwy temat. Cały czas przybywa liczba użytkowników, którzy czują się bezradni i oszukani, a kwoty widniejące na rachunkach ich przerastają. UKE postanowiło walczyć z tym precedensem i prosi operatorów o przejęcie odpowiedzialności. Jak reagują operatorzy na skargi klientów?
reklama

UsunDane.pl - dosyc SMS`owego spamu 16 marca 2011, 11:39

UsuńDane.pl to serwis, który umożliwi posiadaczom i użytkownikom telefonów komórkowych wyeliminowanie SMS`owego spamu.

UKE: Jak zrezygnować z loterii SMS 7 marca 2011, 08:53

Zjawisko organizowania loterii i konkursów SMS o płatnej subskrypcji staje się coraz bardziej powszechne. Urząd Komunikacji Elektronicznej postanowił walczyć z tymi praktykami, finalnie chce doprowadzić do zakazania ich. Na razie jednak UKE skupia się na informowaniu klientów sieci komórkowych o możliwościach zrezygnowania z udziału w takim konkursie/loterii.

UKE: Jak uchronić się przed nieuczciwymi... 14 lutego 2011, 19:40

Wobec narastającego procederu wyłudzeń za pośrednictwem usług SMS Premium, UKE przedstawiło wzór oświadczenia, które można przesyłać do organizatorów konkursów i loterii SMS-owych.

Oficjalny apel UKE o wyeliminowanie... 9 lutego 2011, 16:38

Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawił się apel o wyeliminowanie nieuczciwego wykorzystywania usługi SMS Premium. Prezes UKE mając na uwadze zwiększający się proceder wyłudzeń za pośrednictwem usług SMS Premium, zwróciła się do operatorów, dysponentów numeracji oraz dostawców treści usług o podjęcie radykalnych kroków w celu jego eliminacji.

UKE chce zakazać oszukańczych loterii SMS 9 lutego 2011, 15:32

Wokół tematu konkursów i loterii SMS`owych organizowanych za pośrednictwem sieci komórkowych krąży wiele kontrowersji. Ich regulaminy są nie jasne i narażają klientów sieci na niespodziewane koszty. Prezes UKE mówi "Stop".

600 złotych rachunku w Play - hacker zawładnął... 2 lutego 2011, 08:36

Czy możliwe jest przejęcie kontroli nad telefonem innej osoby i wykorzystywanie jego numeru do osiągania korzyści finansowych? Klient sieci komórkowej Play utrzymuje, że stał się ofiarą działań hackera, który dopuścił się przestępstwa i naraził go na koszty związane z usługami SMS Premium.

Cenne SMS`y Premium - ile kosztują? 1 lutego 2011, 16:05

Problem konkursów SMS`owych jest ostatnio na czasie. Firmy odpowiedzialne za ich organizację często podają mylne informacje o koszcie wysłania konkursowego SMS`a. Aby się zabezpieczyć przed gigantycznymi rachunkami należy zapoznać się z wykazem numerów premium oraz opłatami za nie pobieranymi.

Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16