PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Najwięcej Polaków czeka na femtokomórki

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/najwiecej-polakow-czeka-na-femtokomorki-4563.html
QR Code
Najwięcej Polaków czeka na femtokomórki

Michał Gruszka, 26 czerwca 2008, 11:00
Tagi: Femtocell, Internet, Motorola

Na międzynarodowej konferencji Femtocells Europe 2008 w Londynie Motorola przedstawiła rezultaty badań nastawienia europejskich konsumentów do nowej, technologii femtokomórek. Mimo tego, że początkowo większości respondentów (75%) trzeba było przedstawić najważniejsze korzyści płynące z wprowadzenia femtokomórek, idea spotkała się z akceptacją. Lepszy sygnał komórkowy w domu, lepsza jakość połączeń oraz niższe koszty rozmów przeprowadzanych z domu.

Polacy są najbardziej otwarci na technologię femtokomórek – 67% respondentów zadeklarowało zakup tego urządzenia w Polsce, w Hiszpanii 62%, we Włoszech 61%, we Francji 34%, w Wielkiej Brytanii 34%, a w Niemczech 33%.

Użytkownicy nowej technologii, która łączy cechy telefonii stacjonarnej, internetowej, mobilnej i dostępu do internetu, będą czerpać korzyści z lepszego zasięgu
w pomieszczeniach, maksymalnej prędkość transferu danych, jednego rachunku
za wszystkie usługi telekomunikacyjne, ograniczenia opłat za połączenia oraz niezawodnej łączność w domu i poza nim. To wszystko będzie dostępne przez znane już telefony komórkowe typu 3G.

Femtokomórki mogą zmienić typowe dla nas korzystanie z telefonów komórkowych. W Polsce 41% respondentów stwierdziło, że dzięki tej technologii częściej korzystaliby z telefonu komórkowego w domu. Badanie wykazało również,
że femtokomórki są postrzegane jako kolejny element, który rozbudowuje i uzupełnia domowe centrum multimedialne. 51% respondentów było bardzo zainteresowanych wykorzystaniem femtokomórki do tego celu przez całą rodzinę.

Femtokomórki mogą być obsługiwane przez dostawcę posiadającego licencjonowane pasmo. Z badań wynika, że 54% respondentów zadeklarowało chęć zakupienia femtokomórki od swojego dostawcy łącza szerokopasmowego,
co wskazuje na to, że konsumenci mogą postrzegać tę technologię jako poszerzenie usług szerokopasmowych. Jednocześnie 1/3 respondentów jest zainteresowana włączeniem femtokomórek do pakietu usług telekomunikacyjnych. Te wyniki podkreślają możliwość zintegrowania mobilnych i szerokopasmowych usług.

– Nasze badania potwierdzają, że konsumenci są zainteresowani lepszą jakością usług oraz redukcją kosztów, które zapewniają femtokomórki. Użytkownicy mają większe wymagania wobec swoich dostawców łączności oraz poszukują dostępu
do multimediów – podkreśla Joe Cozzolino, wiceprezydent i dyrektor zarządzający EMEA działu Home and Networks Mobility w Motoroli.

Motorola – lider rozwiązań związanych z femtokomórkami – przewiduje, że staną się one integralną częścią domowej łączności. Tym samym operatorzy będą mogli pozyskać i utrzymać nowych klientów, dzięki wydajniejszym usługom oraz nowym aplikacjom przy równoczesnym obniżeniu kosztów ich dostarczania.

Coraz więcej urządzeń trafia do naszych domów, a dla każdego użytkownika istotna jest łatwość ich obsługi: typu “plug & play”. Badania wykazują, że więcej respondentów byłoby zainteresowanych zakupem femtokomórki, jeśli nie musieliby martwić się ustawieniami, konfiguracją z siecią i infrastrukturą operatorów.

– Zapotrzebowanie na produkty typu femtokomórki nie ogranicza się wyłącznie do usług głosowych. Badania jasno wykazują, że jest to okazja, by włączyć telefony komórkowe do grupy urządzeń odpowiadających za łączność w domu, która kładzie nacisk na multimedia i łączność głosową. Dostawcy powinni jak najszybciej wykorzystać tę tendencję i stworzyć odpowiednie produkty oraz zintegrowane usługi – mówi Stuart Carlaw, wiceprezydent działu mobile wireless w ABI Research.

Motorola jest liderem w dziedzinie dostarczania abonenckich rozwiązań femtokomórek, włączając w to szeroki wachlarz urządzeń, wszechstronny koncentrator RAN Gateway, platformę zarządzającą zarówno urządzeniami końcowymi, infrastrukturą sieciową jak i usługami.

Motorola posiada doświadczenie w technologiach konwergentnych (fixed-mobile convergence) oraz w produkcji urządzeń szerokopasmowego dostępu do internetu dla klientów indywidualnych. Z tych doświadczeń operatorzy czerpią korzyści, które spełniają oczekiwania rynku i wiążą się z małym ryzykiem. Obecnie firma prowadzi testy rozwiązania HSxPA Femtocell z wybranymi operatorami europejskimi, m.in. Omnitelem, będącym częścią TeliaSonera Group, na Litwie.

Motorola jest członkiem Femto Forum, niezależnego stowarzyszenia przemysłowego, wspierającego rozwój femtokomórek na całym świecie. Więcej informacji
o rozwiązaniach Motoroli w tej dziedzinie na stronie www.motorola.com/femtocell

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości