PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nasza Klasa: 50 mln odsłon miesięcznie przez mobilną aplikację

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nasza-klasa-50-mln-odslon-miesiecznie-przez-mobilna-aplikacje-8898.html
QR Code
Nasza Klasa: 50 mln odsłon miesięcznie przez mobilną aplikację

Maciej Celmer, 29 marca 2011, 13:01 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 30 marca 2011 o 16:38)
Tagi: aplikacja, Nasza-Klasa.pl, Nokia, wersja mobilna

Mobilna wersja serwisu Nasza Klasa generuje miesięcznie ponad 50 mln odsłon. Użytkownicy aplikacji najczęściej korzystają z telefonów Nokia.

Mobile Experts, twórca mobilnej wersji serwisu społecznościowego NK.pl, podaje, że co miesiąc odnotowuje ponad 50 mln odsłon serwisu poprzez mobilną aplikację. Użytkownicy odwiedzający platformę m.NK.pl najczęściej korzystają z telefonów Nokia, Sony Ericsson, Samsung oraz iPhone.

Źródło: Mobile Experts

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 29.03.2011 @ 13:40
Wejść... Chyba ODSŁON? Bo 500 milionów samych wejść, czyli uruchomień aplikacji nie brzmi realnie. Właśnie, w wiadomosci piszą o mobilnej aplikacji, czyli dedykowanej NK. Piszą też o wejściach na m.nk.pl... Mogliby się zdecydować, bo czy wchodząć na m.nk.pl przez np. Operę Mini korzystam z tej "aplikacji" i jestem ujęta w tych 500 milionach? NA wykresie jest "Opera" czy to Mini i Mobile? Co z użytkownikami odwiedzającymi m.nk.pl przez systemową przeglądarkę? Ech, słabo.
Wiadomość mało konkretna, dobrze, że chociaż dali wykres. Szoku nie ma, Nokia najpopularniejsza, ale przewaga SE nad Samsungiem zastanawia. Przecież (choć mogę się mylić) w aktualnej sprzedaży to Samsung jest górą? Tutaj ma wynik prawie tożsamy z Apple. Chociaż kojarzę jakieś badanie popularności marek telefonów w różnych krajach i choć SE nie wygrywał tam z Samsungiem, to popularność SE w Polsce się wyróżniała.
dawid9222 29.03.2011 @ 20:20
Cami - spokojnie ;-) Mnie się wydaje, że ta informacja to poprostu ciekawostka, niż dokładne dane statystyczne.
Ma to na celu ukazanie popularności mobilnej wersji NK.
500 mln wejść (lub odsłon jak uważa Cami ;-)) to naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę popularność Facebooka.
To z jakich telefonów korzystają użytkownicy mobilnej wersji NK, to też raczej ciekawostka, i wcale mnie nie dziwi, że na pierwszym miejscu znalazła się Nokia ;-)
Hajdek 29.03.2011 @ 20:27
@Cami - co do popularności SE, opiera się zapewne głównie na lepszej wygodzie wchodzenia na nk.pl. Odwiedzanie stron internetowych przy pomocy Samsungów (nie licząc dotykowców) jest zdecydowanie na niższym poziomie wygody, która zniechęca do używania przeglądarki internetowej w telefonie. Nokia to nic zaskakującego - zawsze lubiłem serfować po internecie przy użyciu mojej 5220. Poza tym, Finki to najpopularniejsze telefony komórkowe, więc to żadna jeśli chodzi o ich popularność.
Pozdrawiam, Hajdek
mai 30.03.2011 @ 15:09
Chyba liderowanie Nokii nie jest zaskoczeniem, w końcu od dawna to
znaczący gracza na polskim rynku telco. BTW: ktoś może testował już Nokię
E7, zdaje się, że miała jakoś ostatnio wchodzić na polski rynek (bodaj w
Orange).
Hajdek 30.03.2011 @ 22:26
@mai - dokładnie, Nokia jest liderem jeśli chodzi o telefony (przynajmniej te "proste", bez zaawansowanego systemu operacyjnego). Jej przewaga w tym wykresie nie jest niczym dziwnym.
Pozdrawiam, Hajdek
@Frasier 3.04.2011 @ 08:41
Bo ja wiem.. .Byłem na nk.pl na maleńkim ekranie Samsunga SGH-J700, podobnie jak na podobnym Nokii 6300 i żyję. SE ma "nadreprezentację" w Polsce, która bazuje na dwóch, wyjatkowo dobrze kojarzących się w Poslce markach. Przecież nawet Siemens, kiedy jeszcze produkował komórki, był bardzo popularny w Polsce, posdczas gdy w EU miałkłopoty ze sprzedażą. Polska to nie jest typowy rynek komórek.
Nokia lideruje, to się nie zmieni. Nie zmieni, bo nie każdy potrzebuje wypasionego smartfona.
Cami 3.04.2011 @ 12:04
@dawid9222 - jeżeli informacje nie są dokładne, to ja nie widzę sensu po co je podawać :-). Drażni mnie bardzo takie swobodne podejście w artykułach, czy też w informacjach prasowych. Z tego powstaja tylko nieporozumienia i domysły. Może za dużo wymagam, bo przecież ajk dziennikarz w artykule pomyli np. przychody z zsykami,to często jestem jedyna, której to przeszkadza... Taka papka informacyjna nie ma wartosci.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 3 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike Epic React... 19.04.2018, 09:31