PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nasza Klasa: Śledzik w komórce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nasza-klasa-sledzik-w-komorce-7137.html
QR Code
Nasza Klasa: Śledzik w komórce

Mariusz Burski, 18 lutego 2010, 14:23
Tagi: internet komórkowy, Nasza-Klasa.pl, telefon komórkowy

Użytkownicy Nasza-klasa.pl mogą już korzystać z mikrobloga serwisu za pośrednictwem telefonów komórkowych. NK udostępnia wersję Lajt Śledzika, która umożliwia mobilne posługiwanie się najważniejszymi opcjami popularnego narzędzia serwisu. Niebawem premierę będzie miała także wersja Java Śledzika oraz aplikacja na iPhone'a.

Urządzenia mobilne (np. telefony komórkowe) coraz chętniej używane są w Polsce do eksplorowania zasobów Internetu. Już prawie 20% rodzimych Internautów korzysta z mobilnego dostępu do sieci, a ponad połowa z nich czyni to niemal codziennie.

"Wdrożenie wersji mobilnych portalu to kolejny element unowocześniania i rozszerzania funkcji dostępnych w NK. Rok 2010 będzie dla nas okresem silnej rozbudowy oferty w tym zakresie, m.in. o główny portali i komunikator NKtalk dostępny z poziomu każdego telefony komórkowego. Pracujemy również nad udostępnieniem usług lokalizacyjnych oraz wzajemnej integracji tych produktów. Jednym z ważniejszych elementów będzie również szeroka kampania edukacyjna skierowana do użytkowników sieci w Polsce nastawiona na wskazywanie zalet mobilnego dostępu do sieci". - mówi Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu Spółki ds. Marketingu i PR.

"Nasi Użytkownicy bardzo chętnie logują się do NK i Śledzika ze swoich komórek. Przeglądanie mikrobloga w wersji www przez telefon nie jest jednak rozwiązaniem wygodnym. Z tego względu udostępniamy narzędzia przewidziane specjalnie na komórki. Aplikacja Lajt to "odchudzona" wersja Śledzika, zawierająca jego wszystkie najważniejsze opcje. Pozwala dostać się do Śledzika z poziomu przeglądarki w telefonie. Dodane za jej pośrednictwem wpisy są też specjalnie wyróżnianie. Co warte podkreślenia - jest ona jeszcze prostsza w obsłudze niż narzędzie portalowe" - mówi Joanna Gajewska, rzecznik prasowy NK.

Prace nad mobilną wersją Śledzika trwały kilka miesięcy. Zespołem projektowym przygotowującym nowy produkt kierował Adam Wesołowski, wcześniej odpowiedzialny za wdrożenie Śledzika na nk.pl.

"Mobilny Śledzik, z kilku powodów, jest dla nas niezwykle istotnym projektem. Przede wszystkim to nasza pierwsza aplikacja, która została "przykrojona" do potrzeb urządzeń mobilnych. Projekt był złożony i jednocześnie stanowił wstęp do prac nad mobilną wersją całego portalu, stąd jego krytyczne znaczenie. W całym procesie nieoceniania okazała się współpraca ze specjalistami z firmy Mobile Experts". - podsumowuje Wesołowski.

"Założeniem usługi mobilnej było umożliwienie dostępu do serwisu dla jak największej liczby użytkowników portalu Nasza-klasa – stąd decyzja o użyciu wielokanałowego serwera aplikacji wspierającego najpopularniejsze technologie budowy aplikacji mobilnych, dające pokrycie ponad 90% rynku. Dzięki takiemu podejściu następne usługi portalu będą pojawiać się bardzo szybko, równolegle z coraz to nowymi platformami mobilnymi, jak np. Windows Mobile czy Android" – uzupełnia Tomasz Domin – Business Project Manager w Mobile Experts.

Niebawem do użytku zostanie oddana wersja Java i aplikacja na iPhone’a. Planowane jest poszerzenie tych funkcjonalności o możliwości geolokalizacji. Rozpoczęły się także prace nad następnymi produktami mobilnymi, których premiera przewidziana jest na drugi i trzeci kwartał 2010.

Śledzik to narzędzie, dzięki któremu w każdej chwili możemy dowiedzieć się co słychać u znajomych, znanych osób, np.: Adama Małysz, Anna Dymnej, Krzysztofa Ibisza. Ponadto przeczytamy najświeższe informacje z kilkunastu polskich miast i ponad stu kanałów tematycznych (m.in. biznes, newsy, sport, muzyka, kultura, organizacje pozarządowe). Najpopularniejsze sekcje tematyczne śledzone są nawet przez milion osób (np. kanały dotyczące organizacji dobroczynnych).


Źródło: Nasza Klasa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Lodzia1524 22.02.2010 @ 22:25
Ja sie zalogowałam a teraz nie moge otworzyc strony

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości