PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nasza Klasa uruchamia NKtalk przy współpracy z Erlang Solutions

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nasza-klasa-uruchamia-nktalk-przy-wspolpracy-z-erlang-solutions-6772.html
QR Code
Nasza Klasa uruchamia NKtalk przy współpracy z Erlang Solutions

Mariusz Burski, 7 grudnia 2009, 19:22
Tagi: Erlang Solutions, Jabber, Nasza-Klasa.pl, NKtalk, XMPP

Tworząc komunikator NKtalk, Nasza Klasa zdecydowała się na wykorzystanie Erlanga - funkcyjnego języka programowania, coraz częściej używanego przy tworzeniu wysokowydajnych systemów przetwarzania informacji, jak np. komunikatory. Do prac nad projektem NK zaprosiła Erlang Solutnios Ltd. ze względu na głęboką wiedzę partnera z zakresu języka Erlang oraz umiejętność rozwiązywania złożonych problemów technicznych.

Eksperci Erlang Solutions przeprowadzili z zespołem IT Naszej Klasy profesjonalne szkolenia z wykorzystania języka Erlang oraz technologii Open Telecom Platform i jabber/XMPP. Erlang Solutions wykonało także dużą część prac programistycznych przy integracji komunikatora z portalem nasza-klasa.pl oraz przy skalowaniu nowego systemu. Oparcie NKtalk na technologii Erlanga, która umożliwia efektywne skalowanie dużych systemów, było konieczne aby przygotować komunikator i cały serwis na ogromny ruch generowany przez Użytkowników i przesył danych.

"Przez ostatnich kilka miesięcy, dzięki współpracy z naszym partnerem, programiści NK intensywnie kształcili się w zakresie języka programowania Erlang. Współpraca z firmą, która dysponuje wszelkim potrzebnym know-how w interesującym nas zakresie okazała się bardzo owocna. Wyniki naszej współpracy już niebawem będzie można zobaczyć na stronach NK" - mówi Tomasz Białobrzeg, dyrektor ds. IT Naszej Klasy.

"Projekt NKtalk był wyzwaniem nie tylko z powodów technicznych, ale i z powodu limitów czasowych wyznaczonych przez plan marketingowy NK. Nasze firmy udowodniły, że mając dobry zespół, konkretną wizję i dokonując właściwych wyborów technicznych, można w krótkim czasie dostarczyć sprawne i solidne rozwiązania" - dodaje Marcus Taylor, CEO Erlang Solutions Ltd.

Dobiegł końca pierwszy, najpoważniejszy etap prac nad NKtalk. Aktualnie trwają testy komunikatora, w których bierze udział około 500 tys. użytkowników. Po ich zakończeniu nastąpi oficjalna premiera NKtalk.

Źródło: Nasza-Klasa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości