PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > NaviExpert wyznacza nowy standard

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/naviexpert-wyznacza-nowy-standard-7791.html
QR Code
NaviExpert wyznacza nowy standard

dawidf, 9 września 2010, 13:26
Tagi: brak


9 września NaviExpert, dostawca nawigacji osobistej GPS do telefonów komórkowych, zaprezentował nową wersję aplikacji NaviExpert 6.0. Posiada ona pierwszą na polskim rynku nawigację środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo użytkownicy NaviExpert będą mogli korzystać z nawigacji pieszej, lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej czy możliwości oszacowania ilości spalanego paliwa na wyznaczonej trasie przejazdu samochodem.

Osoby korzystające z urządzeń nawigacyjnych wymagają od swoich aplikacji wielofunkcyjności. Stąd wynika potrzeba posiadania aplikacji sprawdzającej się zarówno w trakcie podróży jak i po jej zakończeniu. Od 9 września użytkownicy NaviExpert będą wspomagani przez nawigację nie tylko podczas jazdy samochodem, ale również w trakcie korzystania ze środków komunikacji miejskiej czy przemieszczania się pieszo. Po zakończonej podróży NaviExpert 6.0 będzie pomagał użytkownikom w znalezieniu najciekawszych miejsc (POI) oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Korzystanie ze wszystkich funkcji nawigacji ułatwi nowy, bardziej czytelny i prostszy w obsłudze interfejs. „Posiadacze osobistych aplikacji nawigacyjnych oczekują od nich pełnej funkcjonalności i niezawodności w każdej sytuacji. Stąd wprowadzenie do naszej aplikacji funkcji, które umożliwiają korzystanie z nawigacji przez osoby poruszające środkami komunikacji miejskiej czy pieszo. Ponadto NaviExpert jako wielofunkcyjna aplikacja osobista daje swoim użytkownikom możliwość zaplanowania nie tylko swojej podróży, ale i czasu wolnego dzięki bogatej bazie POI.” - mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert. „Jesteśmy przekonani, że rozszerzona o nowe funkcje aplikacja NaviExpert spełni rosnące wymagania posiadaczy telefonów komórkowych” – kończy Andrzej Jaszkiewicz.

Planuj i śledź przejazd miejskimi środkami transportu

Od teraz osoby posiadające na swoich telefonach aplikację NaviExpert będą mogły - jako pierwsze w Polsce - zaplanować i śledzić trasę przejazdu środkami komunikacji miejskiej. NaviExpert udostępnia szczegółowy, tekstowy plan podróży obejmujący numery linii autobusowych, tramwajowych, kolejek podmiejskich, liczbę przystanków, przesiadek i cenę biletów wraz z wyznaczoną trasą przejazdu na mapie. Prezentowane użytkownikowi dane pochodzą z partnerskiego serwisu jakdojade.pl. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie. Wraz z rozwojem serwisu jakdojade.pl usługa będzie się rozszerzać na kolejne miasta w Polsce.

Nawigacja piesza w twoim telefonie

Posiadacze nawigacji NaviExpert zostaną dodatkowo wyposażeni w profesjonalną nawigację pieszą. Zaproponuje ona najkrótszą trasę do wybranego przez użytkownika punktu docelowego i precyzyjnie do niego doprowadzi. W trakcie pokonywania wyznaczonej trasy cały czas będzie można śledzić położenie na mapie i odległość, jaka pozostała do celu pieszej wyprawy

Znajdź ciekawe miejsce z NaviExpert

NaviExpert, dzięki stale rosnącej i aktualizowanej bazie ponad 260 tysięcy punktów POI umożliwia szybkie wyszukanie i dotarcie do najbardziej interesujących użytkownika miejsc. Aplikacja dostarczy informacji nie tylko o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach, ale również o klubach, koncertach czy imprezach sportowych. Osoby, które będą chciały spędzić czas wolny w sali kinowej, mogą za pomocą NaviExpert nie tylko zlokalizować najbliższe kino, ale i sprawdzić jego repertuar. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje
z takich serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, Eholiday.pl, Sybil.pl czy Coigdzie.pl.

Określ swoje położenie z NaviExpert

Dzięki kolejnej nowości w NaviExpert 6.0, czyli dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej, można wyszukiwać najbliższe adresy i punkty POI, otrzymać prezentację aktualnej przybliżonej pozycji na mapie czy nawet układać trasy z aktualnej pozycji bez sygnału GPS. Dzięki dodatkowej lokalizacji położenia na bazie sieci komórkowej kierowcy zyskają możliwość wygodnego przygotowania i wprowadzenia trasy w aplikacji NaviExpert również w budynkach
i parkingach podziemnych, gdzie nie jest możliwe nawiązanie połączenia z satelitami nawigacyjnymi (do samej funkcji nawigowania potrzebny jest GPS). Sieć komórkowa pozwala na ustalenie pozycji przybliżonej z dokładnością do kilkuset metrów w mieście i kilku kilometrów poza miastem.

Oszacuj zużycie paliwa w Twoim samochodzie

Dzięki funkcji szacowania spalania NaviExpert może oszacować ilość spalanego paliwa na wyznaczonej trasie na podstawie informacji o rzeczywistych prędkościach jazdy pochodzących z danych Community Traffic Online. Ta funkcja to wstęp do wprowadzenia w kolejnej wersji aplikacji nowego typu trasy ECO umożliwiającej wytyczenie najbardziej ekonomicznego przejazdu.

Prostszy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika

Obsługa NaviExpert 6.0 jest jeszcze łatwiejsza dzięki bardziej czytelnemu i prostszemu w obsłudze interfejsowi. Nowy ekran menu „Nawiguj” i „Szukaj” pozwala na wyszukiwanie zarówno adresów jak i punktów POI. Podczas wpisywania automatycznie pojawiają się podpowiedzi dla poszczególnych słów, np. nazwy miast i ulic, co ułatwia i znacznie przyspiesza wyszukiwanie adresów i miejsc. Dzięki temu wprowadzenie trasy przed rozpoczęciem jazdy samochodem zajmuje teraz znacznie mniej czasu. Dodatkowo nowa wersja NaviExperta została wzbogacona o wybór lektorów męskich i żeńskich, opcję lektora w języku angielskim oraz warianty tras wraz z oszacowanymi dla nich różnymi czasami dojazdu w zależności od wybranego rodzaju trasy.

Podróżuj do 50% krócej z NaviExpert

Dzięki zaawansowanej technologii Community Traffic Online system „wie” gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. W efekcie działania Community Traffic Online, użytkownik aplikacji NaviExpert dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej w stosunku do tradycyjnej nawigacji. Przetwarzanie rzeczywistych danych zbieranych od użytkowników oznacza, że każdy, kto korzysta z nawigacji NaviExpert, może poruszać się skrótami i dojazdami znanymi tylko lokalnym ekspertom, np.: taksówkarzom czy osobom mieszkającym w danej okolicy. Może się również zdarzyć, że NaviExpert wskaże fizycznie dłuższą, ale zajmującą mniej czasu trasę. W wyniku aktualizowania danych w czasie rzeczywistym nawigacja NaviExpert informuje użytkownika o zlokalizowanych sytuacjach na drodze, które mają wpływ na spowolnienie ruchu (np.: wypadki lub roboty drogowe) i umożliwia ich najlepsze ominięcie.

reklama

Ostatnie opinie internautów

szymon 9.09.2010 @ 15:51
Widze, ze naviexpert na kzdym serwisie dzis gosci. Zatem mam to samo pytanie, bo tak duzo tekstu mnie dzis odstrasza, bo w biegu caly dzien. To jest soft do telefonu prawda?
Poza tym z takimi rzeczami jak gps dla pieszych czy omijanie korkow (bo moim zdaniem to podobne aplikacje), to juz sobie wszystkie gpsy radza. To samo jest w nawigacji w Orange przeciez.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości