PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nawigacja w stylu Holux

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nawigacja-w-stylu-holux-4169.html
QR Code
Nawigacja w stylu Holux

Michał Gruszka, 8 maja 2008, 14:53
Tagi: GPS, Konsorcjum FEN

Holux wprowadził na rynek nowy model odbiornika GPS na USB, kty pozwoli rozbudować notebooka o nawigację satelitarną.

Holux M-215 to niewielkie, ergonomiczne urządzenie w formie myszki USB, kte bardzo dobrze sprawdza się w nawigacji samochodowej i morskiej. Jest wodoodporne oraz posiada specjalnie wbudowany magnes do łatwego montażu na karoserii auta.
„Nawigacja GPS do tej pory kojarzona była przede wszystkim z urządzeniami zamontowanymi w samochodzie. Okazało się jednak, że z możliwości oferowanych przez GPS rnie chętnie korzystają także posiadacze notebook, ktzy chcą od czasu do czasu sprawdzić, jak dotrzeć w określone miejsce – np. podczas wakacyjnego rejsu żaglówką po mazurskich jeziorach czy też w delegacji w obcym mieście. Olbrzymią popularność GPSa na USB wykazał już poprzedni model Holuxa – GR-213U – który bił rekordy sprzedaży w Polsce” - mi Magda Śmigla-Żywocka, Sales Manager Konsorcjum FEN, dystrybutora urządzeń Holux w Polsce.

Holux M-215 od poprzednika rżni chipset MTK, który pozwala w błyskawicznym czasie ustalić pozycję w oparciu o informację z 32 satelitów oraz charakteryzuje się niskim poborem energii. Przekłada się to na dużą szybkość oraz precyzję nawigacji. Wysoka czułość odbiornika (-159dbW) pozwala na wychwytywanie nawet najsłabszych sygnałów i utrzymanie kontaktu z satelitą w trudno dostępnych miejscach. Szybki start i pierwszy odczyt pozwala w czasie rzeczywistym wyliczyć pozycję w terenie, która aktualizowana jest co 1s. Holux M-215 korzysta z systemu poprawek WAAS/EGNOS/MSAS oraz wspiera protokł NMEA0183 v.3.01, gwarantując możliwość wspłpracy z niemal wszystkimi aplikacjami dedykowanymi do notebook, np. AutoMapa i PC Navigator.
Istotną zaletą urządzenia jest także jego niewielka cena - ok. 150 zł brutto.
Holux to wiodący na świecie producent odbiornik GPS. Firma powstała w 1994 roku i od tego czasu specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu urządzeń GPS. Holux jest znany na świecie z bardzo dobrej jakości swoich produkt oraz wysokiego standardu wsparcia technicznego, kte świadczy za pośrednictwem sieci starannie wybranych dystrybutorów na całym świecie. Więcej informacji o firmie Holux można znaleźć pod adresem: http://www.holux.com.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości