PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia będzie mieć wysokooprocentowaną lokatę?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-bedzie-miec-wysokooprocentowana-lokate-7120.html
QR Code
Netia będzie mieć wysokooprocentowaną lokatę?

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 10:45
Tagi: Netia

Na podstawie decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie Netia musi w najbliższych dniach wpłacić na konto Urzędu Skarbowego blisko 60 mln złotych. Przedstawiciele Netii są przekonani, że w sądzie dowiodą swych racji i spółka odzyska wpłaconą sumę wraz z wysokimi odsetkami. Dlatego kwotę tą Netia postanowiła traktować jako należności od organów skarbowych.

Netia powzięła informację, że Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - w wyniku zakończenia postępowania odwoławczego Netii od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie, określającej zobowiązanie podatkowe Spółki w podatku dochodowym od osób prawnych ("CIT") za rok 2003 - określił zobowiązania podatkowe Spółki na kwotę 34,2 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych w wysokości ok. 25,3 mln zł.

Wcześniej Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) określił zobowiązania Netii na kwotę 58,7 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych w wysokości 41,3 mln zł.

Decyzja Dyrektora Izby została wydana pomimo przedstawienia przez Spółkę argumentów prawnych, z których wynikało, że ustalenia Dyrektora UKS są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych. Z tego powodu Spółka złoży w najbliższym czasie skargę na Decyzję Dyrektora Izby Skarbowej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Ponieważ Decyzja Dyrektora Izby Skarbowej (jako organu drugiej instancji) jest ostateczna i wymagalna, Netia niezwłocznie dokona płatności kwoty wynikającej z Decyzji wraz z odsetkami na konto II Mazowieckiego Urzędu Skarbowego, wykorzystując w tym celu część z posiadanych ponad 200 mln złotych zasobów gotówkowych. Pomimo zapłaty powyższej kwoty Netia pozostanie wolna od zadłużenia oraz będzie generowała dodatnie przepływy wolnych środków pieniężnych.

Netia dysponuje opiniami kilku niezależnych doradców podatkowych i prawnych, a także autorytetów w dziedzinie prawa podatkowego, zgodnie z którymi zarzuty Dyrektora UKS i Dyrektora Izby Skarbowej nie mają podstaw prawnych. W związku z powyższym Spółka nie zamierza wskazanych w Decyzji kwot traktować jako kosztów Spółki. Wskazane kwoty zostały uznane przez Spółkę wyłącznie jako jej należności od organów skarbowych.

W przypadku pozytywnego dla Spółki wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego kwota nienależnie zapłaconego podatku i odsetek będzie uznana jako nadpłata i będzie podlegać zwrotowi przez organ podatkowy wraz z odsetkami (obecnie stawka odsetek od zaległości podatkowych wynosi 10%). Netia paodejmie wszystkie możliwe kroki prawne mające na celu udowodnienie braku podstaw prawnych decyzji Dyrektora Izby.

"Traktujemy to jako swoistą lokatę kapitału. Jesteśmy przekonani, że sąd rozstrzygnie ten spór na naszą korzyść. Tego typu działania urzędników to strata czasu i pieniędzy podatników. Kwota nadpłaconego podatku wraz z odsetkami obciąży przecież budżet państwa, a więc wszystkich, którzy płacą w Polsce podatki" – powiedział Jonathan Eastick, członek zarządu, dyrektor finansowy Netii.


Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości