PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia i F-Secure zabezpieczają telefony komórkowe i komputery

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-i-f-secure-zabezpieczaja-telefony-komorkowe-i-komputery-5617.html
QR Code
Netia i F-Secure zabezpieczają telefony komórkowe i komputery

Łukasz Roguski, 4 marca 2009, 14:47
Tagi: F-Secure, Netia

Netia SA i F-Secure rozszerzają współpracę. Firmy wspólnie wprowadzają na rynek rozwiązania z zakresu ochrony danych dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych: NetiaBackup oraz Netia Mobile Secure.

Netia i F-Secure współpracują od 2006 roku, dostarczając użytkownikom Netii rozwiązania chroniące przed zagrożeniami z Internetu: użytkownikom indywidualnym - Bezpieczny Internet, a firmom – Netia Secure. Wobec narastających problemów utraty danych oraz coraz nowszych zagrożeń, związanych z korzystaniem z telefonów komórkowych, firmy zdecydowały się na rozszerzenie wspólnej oferty.

NetiaBackup

NetiaBackup to narzędzie, chroniące przed utratą danych w przypadku zniszczenia, kradzieży bądź zgubienia komputera. Pozwala na bezpieczne archiwizowanie nielimitowanej ilości danych. Oprogramowanie umożliwia dostęp do zarchiwizowanych materiałów z dowolnego miejsca i poprzez dowolne urządzenie (komputer stacjonarny, laptop, netbook) z dostępem do Internetu.

Proces backupu danych został w aplikacji przystosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika – może odbywać się automatycznie i archiwizować pliki na bieżąco bez udziału odbiorcy, może również zostać zatrzymany w przypadku gdy potrzebna jest maksymalna przepustowość łącza. Dodatkowo wszystkie archiwizowane pliki przed zapisaniem na serwerze są kompresowane, co ułatwia ich ponowne pobieranie. Backup online spełnia wszelkie wymogi bezpiecznego dostępu do przechowywanych plików: do transmisji używane jest szyfrowane połączenie SSL, natomiast dane są chronione algorytmem 3DES. Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wariantach: dla firm (NetiaBackup) i dla użytkowników indywidualnych (Bezpieczna Kopia).

Netia Mobile Secure

Netia Mobile Secure to narzędzie dla użytkowników biznesowych - Aplikacja łączy funkcje ochrony antywirusowej i anty-szpiegowskiej w czasie rzeczywistym z funkcją firewalla i zabezpieczeniem przed kradzieżą. Działa pod Windows Mobile oraz Symbianem.

Netia Mobile Secure to program, który działa w tle, skanując cały ruch sieciowy i monitorujący urządzenie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Automatycznie pobiera najnowsze aktualizacje, gdy zostanie nawiązane jakiekolwiek połączenie w trybie transmisji danych.

Aplikacja wprowadza nową zaawansowaną funkcję zabezpieczania przed kradzieżą z blokadą zdalną, czyszczeniem zdalnym i opcjami kontroli antykradzieżowej. Blokada zdalna umożliwia szybkie i łatwe zablokowanie urządzenia w celu ochrony poufnych danych za pomocą pojedynczej wiadomości SMS. Funkcja ANTYZŁODZIEJ umożliwia usunięcie wszystkich danych z telefonu przy użyciu czyszczenia zdalnego.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości