PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia: Mobilny Internet jako samodzielna usługa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-mobilny-internet-jako-samodzielna-usluga-8685.html
QR Code
Netia: Mobilny Internet jako samodzielna usługa

Maciej Celmer, 2 marca 2011, 13:01
Tagi: internet mobilny, Netia, Project4 (P4)

Od marca, w ramach promocji "Mobilny Internet Netii" i "Mobilny Internet Netii dla Firm" można kupić Mobilny Internet jako samodzielną usługę - bez konieczności posiadania lub zakupu innych usług Netii, z możliwością darmowego testowania przez okres 30 dni.

Teraz klienci Netii, w ramach kolejnej odsłony promocji „Internet bez VAT II”, oprócz takich korzyści jak maksymalnie obniżona opłata aktywacyjna, router WiFi za złotówkę i skrócony do 12 miesięcy okres umowy terminowej przy zakupie pakietu usług, będą mogli zamówić Mobilny Internet jako samodzielną usługę, bez konieczności posiadania czy zakupu stacjonarnej usługi telefonicznej lub internetowej Netii.

Artur Dominiak, dyrektor departamentu rozwoju i zarządzania produktami Home i SOHO/SME w Netii powiedział:

Netia jest operatorem ogólnopolskim i ma dobrze rozbudowaną sieć sprzedaży na terenie całego kraju. Ponieważ w wielu miejscach nadal występują braki infrastruktury kablowej, w celu uzupełniania zasięgu naszej oferty, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie samodzielnej usługi dostępu mobilnego

Warianty usług, ceny abonamentów i urządzeń są analogiczne jak w dotychczasowej ofercie pakietowej:

  • Przy limicie transferu danych 2 GB, abonament miesięczny wynosi 29,90 zł a modem – którego zakup jest obligatoryjny – kosztuje 49 zł.
  • Przy limicie 4 GB, abonament wynosi 39,90 zł a modem dostępny jest w cenie 1 zł (ceny brutto).

Niewykorzystany limit transferu danych przechodzi na jeden kolejny okres rozliczeniowy. Opłata aktywacyjna przy wyborze e-faktury wynosi 29 zł (99 zł bez e-faktury).

Dodatkowo, każdy kto zamówi usługę Mobilny Internet będzie mógł skorzystać z Promocji na Start czyli darmowego, 30-dniowego okresu testowego z limitem 1 GB.

W przypadku zakupu Internetu Mobilnego wraz z pakietem usług stacjonarnych, umowa na wszystkie usługi zawierana jest na okres 12 miesięcy.

Usługa Mobilny Internet Netii świadczona jest na bazie sieci firmy P4. Szczegółowe warunki promocji „Internet bez VAT II” można znaleźć tutaj.

Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 2.03.2011 @ 13:15
Dobrym posunięciem jest możliwość testowania przez 30 dni. Klient będzie mógł przetestować usługę i przekonać się na własnej skórze jak to śmiga.
Mobilny internet to dobre rozwiązanie na 'załatanie dziury' w infrastrukturze kablowej ;)
Ceny także atrakcyjne, lecz przy limicie 2GB, modem jednak troszeczkę drogi. Wg mnie, powinien kosztować tyle co przy limicie 4GB. No ale wiadomo, czymś podane oferty muszą się różnić ;)
Fajnie, że niewykorzystany limit transferu nie przepada, lecz przechodzi następny miesiąc, przez co można 'nazbierać' kilka GB przy oszczędnym korzystaniu. Tylko po co? =)
omen 14 2.03.2011 @ 18:17
Bardzo dobrze, że można testować internet przez 30 dni. Ja z tego niestety nie skorzystam, bo i tak mam już umowę z Netią. Z tego co pamiętam to jakiś czas temu Orange proponowało właśnie 30 dni za darmo. Naprawdę ta sieć się rozwija i ich usługi są coraz ciekawsze i tanie co jest bardzo ważne dla ludzi, bo wiadomo, że nikt nie chce za internet znacznie przepłacać, a internet jako samodzielna usługa może przyciągnąć klientów do Netii, ale na pewno inne firmy również zareagują i wymyślą coś żeby nie odstawać od Netii.
Frasier 2.03.2011 @ 20:39
Nie rozumiem. Nie dość, że usługa ograniczona terytorialnie, to do tego w samym Play można mieć lepsze warunki. Po co korzystać z pośrednika?
Wanda 3.03.2011 @ 11:36
dawid9222 - tak, okres testowy jest długi, o ile się nie myle inni operatorzy dają tydzień. Mobilny internet w tym kształciem nie jest łataniem dziury w infrastrukturze kablowej. Działa w oparciu o sieć P4, która ma najgorsze pokrycie terytorialne (jako taka, bo technologia w tym pokryciu, jak im się udadzą wiosenne plany, będzie dobra). jest obecna głownie w gęsto zaludnionych obszarach, gdzie jest dostęp do kabli TP lub nawet szaf LLU. Jak już tam jest TP, to może być i Netia. łataniem dziur można nazwać technologie CDMA, która ma bardzo duży zasięg i jest kierowana do obszarów rzadziej zaludnionych. Oferuje ją Orange, oraz ma w tym roku zaoferować Polkomtel poprzez Nordisk.
omen 14 - wcale nie wszystko mają najtańsze
Podobnie jak Frasier, nie widzę większego sensu tej usługi w sprzedaży samodzielnej. ten internet ma prędkość ograniczoną do 1 megabita i jego jedynym plusem jest przechodzenie megabajtów. Ja kupowałabym bezpośrednio w Play, bo w mojej ocenie nowe PO wypada lepiej.
Agata 8.03.2011 @ 13:19
@dawid- nie zgodzę się z Tobą, że mobilny internet to "załatanie dziury" w infrastrukturze kablowej. To dwie oddzielne usługi i trzeba przyznać, że pozbycie się kabli to mimo wszystko dla wielu z nas wygoda. Ceny są bardzo różne, kwestia rozeznania. W orange free możesz mieć za ok. 19 zł , tak więc nie wydaje mi się , aby była to cena wygórowana.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Nike Epic React... 19.04.2018, 09:31

Nike Zoom All Out Low... 19.04.2018, 09:24

Adidas Originals... 19.04.2018, 09:17

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

Archiwum wiadomości