PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia na brukselskim szczycie szerokopasmowym

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-na-brukselskim-szczycie-szerokopasmowym-8708.html
QR Code
Netia na brukselskim szczycie szerokopasmowym

Maciej Celmer, 7 marca 2011, 09:01
Tagi: Alcatel-Lucent, Deutsche Telekom, Internet, Komisja Europejska (KE), Netia, NGA, Vivendi

3 marca w Brukseli odbył się CEO Roundtable, szczyt Okrągłego Stołu w sprawie Europejskiej Agendy Cyfrowej (Europe’s Digital Agenda). Głównym tematem konferencji były inwestycje w sieci szerokopasmowe następnej generacji. Spotkaniu przewodniczyła Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

Podczas szczytu dyskutowano przede wszystkim na temat oceny aktualnego statusu sieci nowej generacji (NGA) i opracowania najbardziej efektywnych sposobów pozyskiwania środków, mających na celu wsparcie nowych sieci. Poddano również ocenie stabilność obecnych ekosystemów Internetu oraz alternatywnych modeli biznesowych.

Wiceprzewodnicząca Neelie Kroes zwróciła się do przedstawicieli branży o przedstawienie konkretnych propozycji w sprawie wyzwań, jakie stawiają inwestycje szerokopasmowe. Zespół interdyscyplinarny, na czele którego stoją wysocy rangą przedstawiciele firm: Alcatel-Lucent, Deutsche Telekom i Vivendi, został poproszony o współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. W lipcu tego roku w Brukseli odbędzie się spotkanie szefów największych firm, na którym przedstawione zostaną propozycje rozwiązań.

Netia, reprezentowana przez Prezesa Zarządu, Mirosława Godlewskiego, bierze udział w pracach nad rozwiązaniami dotyczącymi m.in. finansowania sieci nowej generacji (NGA).

Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia SA powiedział:

Cieszę się, że tak wysocy rangą przedstawiciele administracji tak chętnie i otwarcie dyskutują z przedstawicielami biznesu. Udział Netii w tym wydarzeniu i możliwość dalszego udziału w pracach zespołu roboczego są dla nas ogromnym wyróżnieniem, szczególnie, ze Netia została zaproszona do wzięcia udziału w tym spotkaniu jako jedyny operator z Polski i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej

Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

frasier 7.03.2011 @ 09:31
gdzies czytalem o sondowaniu mozliwosci wspolnej budowy takiej sieci przez tp i netie. To ma sens, bo regulacje moga sie zmienic i rownie dobrze moga byc zmuszeni do udostepnienia tych sieci sovie nawzajem. /bez pl zn
omen 14 7.03.2011 @ 16:39
Z tego co ja zauważyłem to Netia coraz częściej bierze udział w tego typu pracach. No i zaczynają w ten sposób udowadniać, że są już jednym z najlepszych operatorów w Polsce, a cały czas coraz bardziej się rozwijają.
kamilxy 7.03.2011 @ 21:12
Realizacja celów Europejskiej Agendy Cyfrowej jest jednym z priorytetowych celów strategicznych w rozwoju Unii Europejskiej do roku 2020, także udział Netii w takim przedsiewzięciu oznacza prestiż, prestiż i jeszcze raz prestiż : ) Po za tym, wątpie żeby ktokolwiek wyszedł źle na wspólpracy z UE, a Netia jest na najlepszej drodze żeby tą współpracę zacieśniać.
pozdrawiam : )
koksik1000 7.03.2011 @ 23:06
Frasier rozmowy były prowadzone al w tym roku zostały zerwane podobno powodem były przede wszystkim (jak twierdzi rpkom.pl),,rozbieżności odnośnie oczekiwanego otoczenia regulacyjnego. Netia miała domagać się ścisłego regulowania rynków FTTx i ochrony jej interesów na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w przypadku sieci miedzianych i uwolnionych pętli lokalnych, a TP miała opowiadać się za znacznie mniej restrykcyjnymi rozwiązaniami regulacyjnymi"
Co do neti w Brukseli to bardzo fajnie że jest to jedyna firma zaproszona z Europy Środkowo-Wschodniej to znaczy że w tym rejonie jesteśmy najbardziej rozwiniętym technologicznie krajem, szkoda że Netia jest jedyną firmą z Polski ponieważ po współpracy z UE może się bardzo rozwinąć i mocno wyprzedzić resztę konkurencji co nie wpłynie zbyt dobrze na nasz rynek.
Wanda 8.03.2011 @ 07:43
frasier - jak widać kilka artykułów wyżej, dobrze słyszałeś :)
omen 14 - są największym operatorem alternatywnym i daleko im do bycia "najlepszym". Dobrze, że biorą udział w tego typu spotkaniach, ale trzeba pamiętać, że poza TP to tylko oni inwestują w sieć w skali ogólnopolskiej. Taki Dialog skupia się na wybranych regionach, operatorzy kablowi na miastach itd.
kamilxy - prestiż? W jakim sensie? Raczej dotacje, bo zwykłego klienta guzik obchodzi gdzie i po co Netia jeździ. Go interesuje tylko to, czy ma dostęp do usługi i o jakich parametrach/jakiej jakości jest to usługa. To, że np. uzyskał dostęp dzięki wsparciu inwestycji przez UE go nie obchodzi. Może zobaczy znaczek stosownego programu na umowie i tyle.
koksik1000 - nie, nie jesteśmy najbardziej technologicznie rozwiniętym krajem regionu. Jesteśmy dużym krajem o średnim poziomie rozwoju, ale o zaproszeniu decydowała nasza wielkość. Takie kraje nadbałtyckie biją nas na głowę w wielu e-kwestiach, ale są zbyt małe.
kamilxy 10.03.2011 @ 00:57
Wygląda na to, że nie jestem zwykłym klientem :S wynika to pewnie z tego, że interesuję się możliwościami jakie daje UE. Jak napisałem we własnym komentarzu: wątpie żeby ktokolwiek wyszedł źle na wspólpracy z UE - oznacza to, że UE to źródło pieniędzy oraz że współpraca gwarantuję lepszą renome, prestiż, uznanie etc. Jeżeli dla zwykłego użytkownika nie było by to ważnie to dla przykładu (zupełnie hipotetycznie) zamiast kupować Nokie za 400zł ze średnim wyposażeniem kupiłby Chinską NOKLE za 300zł ze sprzętem niczym przenośny komputer. Bo wkońcu prestiż marki nie ma znaczenia. Według mnie to samo tyczy się usług, mam do wyboru Netie wspólpracująca z UE (przewiduje rozwój i gwarancje utrzymywania konkretnego standardu) a załóżmy Dialog z lepszymi warunkami, biorę Netie. Taki jest mój subiektywny punkt widzenia.
pozdrawiam : )

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości