PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia: Uruchomimy darmowy Internet w Grodzisku Mazowickim

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-uruchomimy-darmowy-internet-w-grodzisku-mazowickim-5084.html
QR Code
Netia: Uruchomimy darmowy Internet w Grodzisku Mazowickim

Piotr Baranowski, 20 listopada 2008, 12:46
Tagi: hot-spot, Internet, Netia, WiMAX

Netia SA wygrała pierwszy w historii przetarg dotyczący wielopoziomowej współpracy z samorządem lokalnym – gminą Grodzisk Mazowiecki. Na mocy porozumienia Netia uruchomi 15 hotspotów WiFi, przez które gmina zapewni bezpłatny dostęp do internetu dla mieszkańców i turystów. Do budowy sieci Netia wykorzysta transmisję w technologii WiMAX.

Paweł Caban, Starszy Kierownik Projektu WiMAX powiedział:

Podpisanie przez Netię umowy z gminą Grodzisk Mazowiecki jest przełomowym krokiem we współpracy firm telekomunikacyjnych z samorządami. Nasza współpraca pozwoli wyznaczyć kierunek rozwoju usług darmowego dostępu do internetu, a także przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców terenów słabo zurbanizowanych.

W myśl umowy z gminą Grodzisk Mazowiecki Netia wybuduje, uruchomi i będzie utrzymywać przez okres 3 lat sieć 15 hotspotów WiFi zasilonych transmisją w technologii WiMAX, przez które gmina zapewni bezpłatny ograniczony dostęp do internetu dla mieszkańców i turystów w centrum miasta oraz na terenach słabo zurbanizowanych (obejmując swoim zasięgiem między innymi wiejskie placówki kulturalne).

Gmina Grodzisk Mazowiecki zobowiązana jest do udostępnienia miejsc i innych środków przekazu (prasa lokalna, radio, banery) na reklamę usług Netii oraz wsparcia Netii w technicznej realizacji komercyjnego dostępu do usług telekomunikacyjnych na swoim terenie. Ponadto Urząd Gminy będzie korzystał z usług telekomunikacyjnych Netii, zrealizowanych w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązanie Integralnet.

Realizacja projektu współpracy z Samorządem możliwa jest dzięki zaangażowaniu wielu działów Netii, pozwalającemu dopasować dostarczane rozwiązania do potrzeb gminy.

reklama

Ostatnie opinie internautów

marcelo 20.11.2008 @ 13:14
Ograniczonych usług nie uznaje, to jak lizanie loda przez opakowanie...Internet dla ciennych mas powinni to nazwac
Marna reklama netii........
wasiesto 22.11.2008 @ 12:52
niezgadzam się z tobą. taki internet jest świetnym rozwiązaniem, np gdy chcesz sprawdzić rozkład pkp to wyciągasz telefon z wifi albo laptopa i sobie klikasz, pozatym w grodzisku stoją już 3 budki z internetem. kolejną sprawą jest to że jest to świetne rozwiązanie dla osob nie mających internetu albo dla firm którym się nie opłaca zakładać.
MasterJapko 22.11.2008 @ 13:43
co oznacza "ograniczony" dostęp? Tylko do www? Czy moze ograniczony czasowo na dobę? Bo nie do konca to wynika z tego newsa.
_Brutus 22.11.2008 @ 16:46
Zamiast cieszyć się, że dostaną dostęp za darmo do internetu, to jeszcze narzekają, że ograniczony - cokolwiek by to znaczyło! Bo wszyscy by chcieli, żeby to było łącze 100mb/s bez ograniczen ii najlepiej, żeby jeszcze rozdawali premium konta na rapidshare, to by siedzieli cały czas podłączeni i zasysali pliki.

Marcelo, chcesz zjeść loda, to musisz go kupić. Taka jest prawda. Za darmo nic nie dostaniesz, jedynie w pysk, a i tak powinieneś podziękować, bo w końcu za friko. Oczywistym jest, że dostęp będzie jakoś ograniczony właśnie przez i dla takich osób, które chciałyby nie wiadomo czego.

A z tą reklamą, to masz rację. Przecież oni nie robią tego dla nas ;) Mimo, że dostają za to pewnie grube pieniądze, to i tak robią to dla siebie. Reklama to w dzisiejszych czasach podstawa! A jak najlepiej dotrzeć do młodych? Udostępniając coś, czego jeszcze nie było...
infti 12.08.2009 @ 22:57
<a href="http://ektanet.pl"> świadczy usługę instalacji darmowego internetu w Grodzisku Mazowieckim</a>

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości