PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia współpracuje przy budowie społeczeństwa informacyjnego

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-wspolpracuje-przy-budowie-spoleczenstwa-informacyjnego-5090.html
QR Code
Netia współpracuje przy budowie społeczeństwa informacyjnego

Piotr Baranowski, 21 listopada 2008, 06:53
Tagi: Internet, Netia

Netia bierze udział w rozbudowie infrastruktury szerokopasmowej w regionach. Podpisała porozumienie z Agencją Rozwoju Mazowsza S.A., współpracuje również z Urzędami Marszałkowskimi województw śląskiego i łódzkiego. Firma będzie także uczestnikiem konferencji IT Mazowsze.

Podpisane przez Netię i Agencję Rozwoju Mazowsza 24 września 2008 r. porozumienie stanowi część współfinansowanego przez Unię Europejską projektu "Rozwój sieci szerokopasmowych w województwie mazowieckim". Ma on na celu zapewnienie do 2015 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 procent gospodarstw domowych i 100 procent firm w województwie mazowieckim.

Netia podpisała również podobne porozumienia z Urzędami Marszałkowskimi województw śląskiego i łódzkiego.

Netia będzie także uczestniczyć w grudniowej konferencji IT Mazowsze, która odbędzie się w hotelu Holiday Inn w Józefowie. Konferencja ma na celu propagowanie dobrych praktyk w zakresie budowy społeczeństwa informacyjnego. Jest organizowana ze środków unijnych.

"Rozwój sieci szerokopasmowych w województwie mazowieckim" - o projekcie

Projekt zakłada obecnie budowę infrastruktury teleinformatycznej przez województwo mazowieckie, uzupełniającą istniejącą, należącą do różnych operatorów. Ma ona stworzyć regionalną sieć szkieletową na terenach zagrożonych wykluczeniem cyfrowym (obszary słabo zaludnione lub zamieszkane przez ludność o niskich dochodach).

Powstała w ramach projektu sieć, której właścicielem będzie województwo, zostanie otwarta dla wszystkich zainteresowanych firm telekomunikacyjnych, dostarczających usługi szerokopasmowe bezpośrednio użytkownikom końcowym, czyli mieszkańcom Mazowsza, a także przedsiębiorcom i instytucjom. Sieć ma zapewnić wszystkim użytkownikom końcowym dostęp do najnowszych systemów telekomunikacyjnych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości