PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Netia została partnerem Światowego Dnia Społeczństwa Informacyjnego

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/netia-zostala-partnerem-swiatowego-dnia-spolecznstwa-informacyjnego-9194.html
QR Code
Netia została partnerem Światowego Dnia Społeczństwa Informacyjnego

Maciej Celmer, 16 maja 2011, 12:43
Tagi: Netia, sponsoring, Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDSI)

Problem wykluczenia cyfrowego na terenach słabo zurbanizowanych będzie motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Zgodnie z rezolucją ONZ, ŚDSI obchodzony jest 17 maja, ale konferencje, debaty i inne imprezy z nim związane trwają kilka tygodni. Netia jest Głównym Partnerem i Sponsorem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Polska edycja ŚDSI zwyczajowo kładzie mniejszy nacisk na prezentowanie osiągnięć i niedociągnięć w budowaniu społeczeństwa informacyjnego (choć podsumowań również nie brakuje), bardziej skupiając się na nakreśleniu wizji na nadchodzące lata.

Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii powiedział:

Misją Netii jest dostarczać świat online. Walka z wykluczeniem cyfrowym, a także informatyzacja terenów o słabszej infrastrukturze, to kwestie w oczywisty sposób nam bliskie. Dlatego zależało nam na udziale w obchodach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego i bardzo się cieszę, że możemy być partnerem organizatora.

Tegoroczny temat – wykluczenie cyfrowe na terenach słabo zurbanizowanych – to kwestia szczególnie aktualna w Polsce, gdzie standardy dostępu do Internetu w wielkich aglomeracjach oraz w małych ośrodkach i na wsi znacznie od siebie odbiegają.

Zdaniem Komitetu Organizacyjno-Programowego ŚDSI, długotrwałe zaniedbania na tym polu mogą nawet zachwiać równowagą społeczną w kraju, spowodowaną nierównym dostępem do instytucji demokratycznego państwa. Bardzo ważne jest zatem wyrównywanie szans.

17 maja – Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych z dnia 27 marca 2006 r. jako kontynuacja mającego wieloletnią tradycję Światowego Dnia Telekomunikacji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, obchody ŚDSI organizowane są przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Złoży się na nie cykl seminariów, warsztatów i debat, a także nieformalne spotkania oraz wielka gala Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 18 maja.

Źródło: Netia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości