PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nexto.pl na Androida

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nexto-pl-na-androida-8308.html
QR Code
Nexto.pl na Androida

Maciej Celmer, 5 stycznia 2011, 12:03
Tagi: Android, aplikacja, Nexto.pl

Firma Nexto.pl, która zajmuje się dystrybucją e-booków, audiobooków i prasy elektronicznej, testuje swoją pierwszą aplikację umożliwiającą dostęp do cyfrowych publikacji na urządzenia mobilne działające pod systemem operacyjnym Android.

Oficjalnie aplikacja będzie dostępna od 31 stycznia 2011 roku. Wersja testowa aplikacji zostanie udostępniona wszystkim, którzy podadzą swój adres email na stronie www.mobilenexto.pl.

- Prace trwają nieprzerwanie od 6 miesięcy. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż żaden produkt nie może być doskonały. Do doskonałości chcemy jednak zbliżyć się z pomocą osób testujących aplikację. Stąd pomysł na udostępnienie wersji beta jeszcze przed oficjalną premierą - mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej Nexto.pl.

Aplikacja Nexto obsługuje zakup, pobieranie oraz czytanie lub słuchanie audiobooków i e-booków. Z aplikacji można korzystać na telefonie lub tablecie z systemem Android. W katalogu znajduje się ponad 7 tysięcy pozycji, w tym 3,5 tys. bezpłatnych e-booków z działu klasyka. Użytkownicy mogą także samodzielnie dodawać swoje e-booki i audiobooki wgrywając je na kartę pamięci.

Aplikacja umożliwia synchronizację biblioteki publikacji zakupionych w sklepie pomiędzy urządzeniami z Androidem, na których została zainstalowana. Synchronizacja obejmować też będzie tradycyjne konto dostępne przez stronę internetową.

- Oznacza to dostępność zakupionych publikacji na różnych urządzeniach jednocześnie - mówi Roszkowski. - Zależy nam na tym, aby zapewnić naszym Klientom pełną dostępność zakupionych ebooków bez względu na to gdzie są, z jakiego urządzenia korzystają. Jeżeli masz telefon lub tablet możesz korzystać z tego co masz. Jeżeli masz czytnik zapewnimy Ci dostęp do książek bezpośrednio na Twoim e-czytniku. Powyższe to pierwszy etap z szeregu innowacji planowanych na 2011 rok - opisuje swoje dzieło szef Nexto.

Źródło: Nexto.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości