PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nieodpowiedzialni uczniowie chcieli tylko wcześniej skończyć lekcje

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nieodpowiedzialni-uczniowie-chcieli-tylko-wczesniej-skonczyc-lekcje-2115.html
QR Code
Nieodpowiedzialni uczniowie chcieli tylko wcześniej skończyć lekcje

Michał Gruszka, 29 września 2007, 10:22 (ostatnio zmodyfikowano w niedziela, 30 września 2007 o 11:43)
Tagi: ciekawostka, bezpieczeństwo

Uczniowie jednej ze szkół w Rybniku wpadli na głupi i nieodpowiedzialny pomysł o poinformowaniu policji o podłożeniu trzech ładunków wybuchowych w Wałbrzuchu, Częstochowie i Rybniku. Teraz odpowiedzą za głupie żarty.

Policjanci sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali dwóch 15 - letnich uczniów jednego z wałbrzyskich gimnazjów, którzy 24 września br., korzystając ze stacjonarnego szkolnego telefonu, zadzwonili pod numery alarmowe straży pożarnej oraz Policji. W pierwszym przypadku chłopiec telefonujący do straży pożarnej powiadomił o pożarze budynku szkoły. Drugi z nich natomiast, zadzwonił do dyżurnego komendy miejskiej Policji, informując o podłożonym w niej ładunku wybuchowym.

Na miejsce skierowano policjantów grupy minersko-pirotechnicznej wałbrzyskiej policji, pogotowie ratunkowe oraz jednostkę straży pożarnej. Policjanci sprawdzili wszystkie ciągi komunikacyjne oraz pomieszczenia obiektu. Nie znaleźli nic podejrzanego.

Zatrzymani 15 - latkowie tłumaczyli funkcjonariuszom, że wpadli na taki pomysł, dlatego, że w tym dniu chcieli tylko wcześniej skończyć lekcje. Teraz odpowiedzą za swoje pomysły przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci zespołu ds. nieletnich i patologii komendy miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali trzech nieletnich w wieku od 15 do 16 lat, którzy w marcu ubiegłego roku skonstruowali i podłożyli w swojej szkole paczkę przypominającą ładunek wybuchowy. Chłopcy chcąc uniknąć sprawdzianu z języka polskiego podłożyli podejrzaną paczkę ( wyposażoną w elementy elektroniczne i zegar) w męskiej ubikacji, dołączając karteczkę - ” choć zegar nie chodzi to bomba wybuchnie o 14.00”. Policjanci z zespołu do spraw nieletnich zainteresowali się tymi młodymi ludźmi, w związku z inną sprawą, w której chłopcy byli podejrzani o posiadanie narkotyków.

Wczoraj rybnicki sąd dwóch nieletnich umieścił w Schronisku dla Nieletnich, natomiast jednego, który wcześniej nie wchodził w konflikt z prawem, objął nadzorem kuratora. Niewykluczone, że rodzice zatrzymanych nieletnich zostaną obarczeni kosztami akcji ratowniczej.

Z kolei policjanci z IV komisariatu w Częstochowie zatrzymali mężczyznę, który wczoraj wieczorem trzykrotnie telefonował na numer alarmowy 997 z informacją o podłożonych bombach. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że mają do czynienia z fałszywymi alarmami. Okazało się, że 37-letni "żartowniś" telefonował z aparatu zainstalowanego w mieszkaniu swojego znajomego, gdy ten zostawił go na chwilę samego. Mężczyzna był pijany - miał 2 promile alkoholu we krwi.

Źródło: KGP, telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Mor 30.09.2007 @ 11:17
Jak zwykle gimnazjaliści nie mają co robić i bawią się swoimi telefonami. Panowie w rządzie może zamiast obwiniać tym rodziców to przeznaczycie na zajęcia dodatkowe jakąś konkretną sumę? Nie dość, że statystycznie Polak pracuje na 1,4 etacie to jeszcze ma jakimś cudem zapewnić opieke 24h swoim pociechą. Powiedzcie mi tylko jakim cudem?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości