PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > NKtalk, nowy komunikator już dostępny

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nktalk-nowy-komunikator-juz-dostepny-6939.html
QR Code
NKtalk, nowy komunikator już dostępny

Mariusz Burski, 15 stycznia 2010, 13:02
Tagi: Nasza-Klasa.pl, NKtalk

Nasza Klasa udostępniła właśnie swoim użytkownikom nowy komunikator internetowy. Od 14 stycznia każdy z 13,5 miliona użytkowników portalu może z niego w pełni korzystać. Tym samym zakończył się etap testów, w których udział wzięło ponad pół miliona internautów. To największa obecnie na rynku dostępna baza kontaktów w komunikatorach on-line w Polsce.

NKtalk jest dostępny z poziomu przeglądarki www. Z NKtalka można swobodnie korzystać na najpopularniejszych programach. Po zalogowaniu się do NK, użytkownikowi wyświetli się nowy pasek na dole strony. Zawiera on wszystkie opcje komunikatora. Jednym z najważniejszych elementów NKtalka jest bardzo rozbudowane archiwum wiadomości. Wyszukiwarka umożliwia łatwe odnajdowanie wcześniejszych rozmów - dostęp do pełnej historii wszystkich konwersacji został uniezależniony od miejsca wytworzenia, nadania i odbioru komunikatów. Poza tym, NKtalk oferuje wszystkie podstawowe funkcje, których Użytkownik może oczekiwać od komunikatora internetowego (np. statusy i opisy).

Mateusz Rukowicz, kierownik i architekt projektu NKtalk w Naszej Klasie tak ocenia produkt: "Z mojej perspektywy największym wyzwaniem związanym z NKtalkiem było zapanowanie nad ilością danych, jakie będzie musiał przesyłać komunikator. Trzeba też zaznaczyć, że wszystkie te dane będą archiwizowane na naszych serwerach, tak by pozwolić każdemu Użytkownikowi na błyskawiczny dostęp do jego rozmów – zapewnienie odpowiedniego zaplecza technicznego i skalowanie projektu przy powyższych założeniach nie jest zadaniem trywialnym. Tak dużych wdrożeń komunikatorów było zaledwie kilka na świecie, w Polsce zaś jest to precedens".

Prace nad projektem były niezwykle intensywne i złożone; zespół NK w tworzeniu komunikatora wspierali specjaliści z Erlang Solutnios Ltd. "Projekt NKtalk był wyzwaniem nie tylko z powodów technicznych, ale i z powodu limitów czasowych wyznaczonych przez plan marketingowy NK. Nasze firmy udowodniły, że mając dobry zespół, konkretną wizję i dokonując właściwych wyborów technicznych, można w krótkim czasie dostarczyć sprawne i solidne rozwiązania" – mówi Marcus Taylor, CEO Erlang Solutions Ltd.

Wprowadzenie NKtalk to kolejny ważny krok w ewolucji serwisu od portalu społecznościowego do wielokanałowej platformy komunikacji. Pół roku temu zespół NK wdrożył Śledzika – narzędzie mikroblogowe, w tym czasie toczyły się już zaawansowane prace na NKtalk. Obecnie kończą się prace nad kolejnymi nowymi narzędziami dla Użytkowników, w tym nad rozbudowaną ofertą produktów mobilnych. W najbliższych miesiącach NKtalk będzie rozwijany.


Źródło: Nasza Klasa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości