PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia 8800 Sirocco Edition

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-8800-sirocco-edition-64.html
QR Code
Nokia 8800 Sirocco Edition

Tomasz, 9 września 2006, 03:30 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 9 września 2006 o 03:33)
Tagi: Nokia

Firma Nokia przedstawiła nowy, ekskluzywny telefon Nokia 8800 Sirocco Edition. Jego twórcy czerpali inspirację z sił natury i posągowej budowy ludzkiego ciała. Znakiem charakterystycznym pobudzającej zmysły, pięknej obudowy telefonu Nokia 8800 Sirocco Edition jest wytłoczony odcisk kciuka naturalnych rozmiarów. Ścieżka dźwiękowa telefonu została skomponowana przez awangardowego muzyka Briana Eno, uznawanego za ojca gatunku ambient.

„Sirocco”, od którego telefon wziął swoją nazwę, to silny pustynny wiatr powstający nad Saharą w wyniku zderzenia suchych mas powietrza z chłodnym morskim powietrzem znad basenu Morza Śródziemnego. Zadziwiający, oryginalny kształt telefonu Nokia 8800 Sirocco Edition ma odzwierciedlać tężyznę ludzkiego ciała. Podkreśleniem tego jest m.in. polerowana obudowa z nierdzewnej stali oraz wyświetlacz ze szkła odpornego na zadrapania. Zgodnie ze swoją nazwą, aparat Nokia 8800 Sirocco Edition będzie dostępny w dwóch wariantach: jasnym -- reprezentującym gorące i suche powietrze, oraz ciemnym -- kojarzącym się z powietrzem chłodnym i wilgotnym.

Wsłuchując się w powiewy sirocco, można usłyszeć odwieczną melodię natury -- kompozycję tworzoną przez ścierające się masy powietrza. Czerpiąc inspirację z przyrody, Brian Eno, cieszący się uznaniem na całym świecie kompozytor, prekursor muzyki ambient, stworzył wyjątkową ścieżkę dźwiękową -- naturalną, spokojną, dopracowaną do perfekcji. Dźwięki instrumentów wybranych i odpowiednio „spreparowanych” przez Eno przenoszą nas w inną, odległą rzeczywistość.

Wyjątkowa, pobudzająca zmysły obudowa ze stali nierdzewnej nadaje temu niespotykanemu dziełu sztuki ludzki rys. Najwyższa jakość wykonania, osiągnięta za pomocą technik stosowanych przez mistrzów zegarmistrzostwa i jubilerstwa, gwarantuje doskonałą funkcjonalność. Szafirowa powłoka wyświetlacza o 262 000 kolorów, wyjątkowy rozsuwany mechanizm chroniący aparat o rozdzielczości 2 milionów pikseli, a nawet wydłużony czas korzystania z baterii -- każdy na pozór nieznaczący element telefonu Nokia 8800 Sirocco Edition został dopracowany w perfekcyjny sposób. Ergonomiczna klawiatura wydaje się falować niczym pustynne wydmy w blasku księżyca, a przypominający drogocenny brylant klawisz nawigacji błyszczy jak najjaśniejsza gwiazda na nocnym niebie. Telefon Nokia 8800 Sirocco Edition to wyjątkowe dzieło, zawdzięczające swoją nowoczesną, harmonijną i elegancką formę odwiecznym siłom natury.

Do aparatu Nokia 8800 Sirocco Edition dołączony jest zestaw słuchawkowy Bluetooth. Niewielka słuchawka wykonana z użyciem stali nierdzewnej idealnie pasuje do telefonu Nokia 8800 Sirocco Edition.

Telefon Nokia 8800 Sirocco Edition jest już dostępny na wybranych rynkach. Orientacyjna cena detaliczna wynosi 1000 euro bez podatków i dopłat.

Główne cechy i dane techniczne:

- Ekskluzywne dźwięki w formacie AAC skomponowane przez Briana Eno

- Doskonały interfejs użytkownika -- estetyka i komfort obsługi

- Aparat o rozdzielczości 2 milionów pikseli

- Obudowa z wysokiej jakości stali nierdzewnej zapewnia wyjątkową trwałość

8800

8800

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Dawid 4.06.2009 @ 12:59
Wszystkooo się zgadzaaa szał totalny, szpan na maxa jestem w posiadaniu tego telefonuu i przyznaje że obudowaa naprawde trwała tylko odradzam kupna tych tel. ponieważ podzespoły nię są juz tak w 100% odpowiednie do tych tel.!! opowiem na swoim coś na swoim przykładzie: Kupiłem tel za 1200 zl szał totalny szpanujesz przed każdym i SE i n95 chowają się aleee do czasuuu jak każdemu używtkownikowi tel. zdarza się że tel. upadnie z biurka czy wypadniee z kieszeni z innymi tel. nie ma problemy plastikowe obudowe w pewien sposób amortyzują upadek a w tej noki niee!!! tel upadł mi na płytki ceramiczne z 1m wysokości... skutkiem tegoo było wysypanie się jakiś kulek z mikro procesora... naprawa i koszt 400zl i jaki jest sens kupowania tel. za 1200 jak po kilku upadkach podzespołu nie wytrzymują ?? moze lepiej byłooo zamontować części z nokii 3310?? nie było by konieczności wymiany podzespołow po upadkach...!! pozdrawiam i odradzam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości