PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia i Rihanna ogłaszają przełomowe, globalne partnerstwo muzyczne

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-i-rihanna-oglaszaja-przelomowe-globalne-partnerstwo-muzyczne-6676.html
QR Code
Nokia i Rihanna ogłaszają przełomowe, globalne partnerstwo muzyczne

Mariusz Burski, 12 listopada 2009, 20:22
Tagi: Nokia, Nokia Music Store

Firma Nokia poinformowała o nowym, przełomowym partnerstwie na światowym rynku muzycznym — Nokia Play 2010 — z wytwórniami Island Def Jam Music Group (IDJMG) oraz Universal Music Group International (UMGI). Wydarzenie to zbiega się w czasie z globalnym wprowadzeniem na rynek modelu Nokia X6 — wszechstronnego urządzenia rozrywkowego dostępnego z nieograniczoną ofertą muzyczną Nokia Comes With Music.

W ramach partnerstwa, które zapewni fanom na całym świecie unikatową ofertę muzyczną, IDJMG i UMGI organizują wraz z firmą Nokia premierę wyczekiwanego albumu Rated R światowej gwiazdy Rihanny w formie ekskluzywnego koncertu transmitowanego na żywo przez internet oraz jednoczesnych imprezach towarzyszących w wielu miejscach na całym świecie, które będą miały miejsce 16 listopada 2009.

Podczas transmisji na żywo z Londynu Rihanna zaprezentuje po raz pierwszy wybrane piosenki z nowego albumu. Ekskluzywny koncert dla publiczności w Londynie i na całym świecie pokaże, jak Nokia i IDJMG potrafią zbliżyć wykonawców i fanów, a transmisję będzie można pod adresem .

IDJMG, UMGI i Nokia wykorzystają najnowsze technologie do promocji i emisji tego wyjątkowego wydarzenia za pośrednictwem mobilnych usług muzycznych, wideo i komunikacyjnych firmy Nokia. Wybrani blogerzy obecni na imprezie będą rejestrować, nadawać i udostępniać fragmenty tego ekskluzywnego koncertu fanom na całym świecie, łącząc się z nimi za pośrednictwem internetowych technologii społecznościowych. Sklepy Nokia Music Store zapewnią fanom bezpłatny udział w tym przełomowym wydarzeniu. Użytkownicy Nokia Comes With Music i sklepu Nokia Music Store będą mogli pobrać ekskluzywną wersję albumu Rated R z dodatkową piosenką, remiksem i innymi materiałami bezpłatnie, w ramach swojej subskrypcji. Nokia zapewni też ekskluzywną aplikację Rihanny, relację z jej londyńskiego koncertu, a w niektórych krajach także przedpremierowy dostęp do utworu Wait Your Turn z nowego albumu.

Jest to pierwsze i unikatowe partnerstwo w dziedzinie marketingu muzycznego firmy Nokia. Zapewni ono korzyści obu stronom, a także fanom muzyki w wielu krajach.

"Partnerstwo firmy Nokia z Island Def Jam Group to rozpoczęcie nowej ery w globalnej dystrybucji muzyki, w ramach którego zapewniamy ekskluzywną i atrakcyjną ofertę fanom z całego świata. Dzień 16 listopada, kiedy Rihanna wystąpi przed światową publicznością na transmitowanym na żywo przez firmę Nokia koncercie, oficjalnie przedstawiając swój najnowszy, wyczekiwany album, przejdzie do historii" - powiedziała Liz Schimel, szefowa działu Global Music firmy Nokia.

"Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Nokia w ramach tego innowacyjnego, globalnego partnerstwa, które w wyjątkowy sposób łączy technologie ze sztuką" - powiedział Steve Bartels, prezes i dyrektor operacyjny Island Def Jam Music Group. "Wraz z prezesem L.A. Reidem nieustannie opracowujemy nowe i pomysłowe strategie marketingowe dla naszych wykonawców w tym dynamicznym środowisku biznesowym. Mając zorientowanych technicznie fanów oraz imponujące doświadczenie w wykorzystaniu platform cyfrowych i mobilnych, Rihanna jest doskonałym wykonawcą do rozpoczęcia tej przełomowej inicjatywy".

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości