PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia inwestuje w serwis społecznościowy Twango

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-inwestuje-w-serwis-spolecznosciowy-twango-1475.html
QR Code
Nokia inwestuje w serwis społecznościowy Twango

Piotr Baranowski, 24 lipca 2007, 12:18
Tagi: Nokia

Nokia ogłosiła, że przejmuje Twango.com, aby umożliwić swoim klientom łatwy sposób na wymianę mediów poprzez urządzenia mobilne. Twango to połączenie bezpłatnej, publicznej składnicy plików rozmaitych typów oraz serwisu społecznościowego - pisze InternetStandard.

W serwisie można umieszczać swoje fotografie, wideo, dokumenty z edytorów, arkusze itp. Materiały można etykietować jako prywatne bądź publiczne. Anonimowo można wysłać jednorazowo plik o wielkości do 10 MB, a po zarejestrowaniu się nawet 100 MB.

Pliki zamieszczone na serwisie można posyłać za pomocą formularza w przeglądarce, pocztą elektroniczną, czy z cyfrowego aparatu fotograficznego.

Gerard Wiener, odpowiedzialny za nowe inwestycje w Nokii powiedział:

Nokia rozważała 75 innych serwisów, zanim postanowiła kupić Twango. Zdecydowaliśmy się na Twango z powodu jego założycieli, którzy są nie tylko świetnymi fachowcami, ale i entuzjastami fotografii, a ponadto doskonale znają się na usługach internetowych.

Twango został założony pod koniec 2004 r. przez piątkę byłych pracowników Microsoftu, a oficjalnie rozpoczął swoją działalność w październiku 2006 r.

W związku z przejęciem przez międzynarodową korporację, serwis ma również poszerzyć swoją działalność na inne kraje. W przyszłości planuje otworzyć specjalne jednostki odpowiedzialne za wdrożenie serwisu w różnych krajach.

Serena Glover, jedna z twórców Twango, uważa że dzięki "opiece" tak znanej marki jaką jest Nokia, serwis czeka dynamiczny wzrost popularności. - Nasz serwis nadal będzie bezpłatny, ale wraz z dalszym rozwojem planujemy poszerzanie usług, za które będzie się płacić- tłumaczy Glover.

Jak wyjasnia Glover, każdy, kto ma telefon z dostępem do poczty elektronicznej, może korzystać z Twango. Przedstawiciele Nokii potwierdzają, że serwis chce nadal pozostać otwarty dla wszystkich użytkowników.

Źródło: InternetStandard

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości