PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia: Mail for Exchange 2.0

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-mail-for-exchange-2-0-2152.html
QR Code
Nokia: Mail for Exchange 2.0

Michał Gruszka, 2 października 2007, 16:38 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 2 października 2007 o 16:40)
Tagi: biznes, Nokia

Nokia udoskonala współpracę mobilnej poczty z serwerem Microsoft Exchange i udostępnia ją szerszemu gronu użytkowników.

Firma Nokia zapowiedziała udostępnienie nowej wersji aplikacji do obsługi mobilnej poczty Mail for Exchange w telefonach Nokia. Mogą z niej korzystać biznesowi użytkownicy urządzeń Nokia Eseries i niektórych Nokia Nseries oraz serwera Microsoft® Exchange Server. Nowa aplikacja zwiększa komfort użytkownika i udostępnia w urządzeniu mobilnym popularne funkcje serwera Microsoft Exchange Server, takie jak obsługa zaproszeń na spotkania i wyszukiwanie kontaktów firmowych. Mail for Exchange to ściśle zintegrowana z urządzeniem aplikacja o rozbudowanej funkcjonalności, która stanowi dopełnienie wdrożonego w firmach serwera Microsoft Exchange Server. Aplikacja Mail for Exchange 2.0 jest dostępna już teraz.

Mail For Exchange udostępnia wszystkie funkcje i zalety pełnego systemu pocztowego w urządzeniach Nokia Eseries pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian OS. Oznacza to, że funkcje skrzynki pocztowej, kalendarza i kontaktów są ściśle zintegrowane z urządzeniami Nokia Eseries. Mail for Exchange dodatkowo umacnia pozycję urządzeń Nokia jako najważniejszej platformy do mobilnej poczty, która ponadto umożliwia korzystanie z takiego oprogramowania, jak Nokia Intellisync Mobile Suite oraz rozwiązań dla użytkowników indywidualnych, takich jak Yahoo, Hotmail i Gmail.

Jeff Ressler, dyrektor ds. Microsoft Exchange. powiedział:

Exchange Server 2007 zawiera wbudowane funkcje dostępu mobilnego, przewyższające wręcz oczekiwania użytkowników. Dzięki aplikacji Mail for Exchange 2.0 właściciele urządzeń Nokia Eseries i Nokia Nseries mogą skutecznie pracować poza biurem, korzystając z takich nowych funkcji mobilnych Exchange, jak zdalne firmowe książki adresowe, możliwość akceptowania i odrzucania zaproszeń na spotkania, a także innych udoskonaleń.


Antti Vasara, wiceprezes działu Mobile Devices firmy Nokia powiedział:
Nasza oferta zintegrowanych rozwiązań ułatwia firmom i operatorom wdrażanie technologii mobilnych. Udostępnienie aplikacji Mail for Exchange w urządzeniach Nokia Eseries jest zgodne z naszym celem — dążymy do realizacji zadań związanych z mobilnością w firmach, chroniąc dotychczasowe inwestycje klientów oraz poszerzając ofertę mobilnych aplikacji.

Mail for Exchange 2.0 wykorzystuje protokół Microsoft Exchange ActiveSync® oraz współdziała z serwerami Microsoft Exchange Server 2003 i Exchange Server 2007. Spośród pozostałych zalet Mail for Exchange 2.0 można wymienić:

- elastyczność i opłacalność z punktu widzenia działów informatycznych, umożliwiające wykorzystanie pełni zalet urządzeń Nokia Eseries w środowisku Microsoft Exchange
- większa skuteczność w pracy dzięki obsłudze skrzynki pocztowej, kalendarza i kontaktów w urządzeniach Nokia Eseries, w tym także pełni funkcji związanych z załącznikami oraz zaproszeniami na spotkania
- optymalne wykorzystanie inwestycji w Microsoft Exchange Server dzięki poszerzeniu funkcji komputerowych na urządzenia mobilne

Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Nokia Eseries bezpłatnie, bezpośrednio z ich urządzeń, przy użyciu aplikacji Pobierz. Użytkownicy innych kompatybilnych urządzeń firmy Nokia mogą także pobrać tę aplikację z witryny Nokia for Business.

Do wdrożeń w skali całej firmy można użyć oprogramowania Nokia Intellisync Device Management, za pomocą którego można przesłać klienta zdalnie przez sieć komórkową wraz z niezbędnymi ustawieniami połączenia z serwerem i danymi logowania.

Kompatybilność
Exchange Server 2003, SP1 i SP2 (wersja protokołu ActiveSync 2.0, 2.1 i 2.5). Microsoft Windows Small Business Server 2003 SP1 i R2. Exchange Server 2007. Działa z urządzeniami Nokia E50, Nokia E51, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E61i, Nokia E65, Nokia E70, Nokia E90 Communicator, Nokia N73, Nokia N76, Nokia N80 i Nokia N95.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Zed 7.01.2009 @ 12:24
Prawda o Mail for Exchange jest niestety nie najlepsza:

http://jestemmobilny.pl/2009/01/nokia-telefony-serii-e-i-microsoft-exchange/

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości