PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia N8 i Ovi Mapy nagrodzone Złotymi Antenami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-n8-i-ovi-mapy-nagrodzone-zlotymi-antenami-8857.html
QR Code
Nokia N8 i Ovi Mapy nagrodzone Złotymi Antenami

Maciej Celmer, 24 marca 2011, 11:51
Tagi: nagroda, Nokia, Nokia N8, Złota Antena

Nokia N8 zdobyła statuetkę Złotej Anteny w kategorii „Telefon roku”, a Ovi Mapy z darmową nawigacją samochodową zwyciężyły w kategorii „Usługa roku”.

Wyróżnienia zostały przyznane w tegorocznej, trzynastej edycji konkursu prowadzonego przez kwartalnik Świat Telekomunikacji. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 marca w Radisson BLU w Warszawie.

Nagrody w konkursie „Złote Anteny Świata Telekomunikacji” przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie telekomunikacji i mediów. Konkurs ma na celu uhonorowanie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju telekomunikacji w Polsce i w Europie, popularyzację najciekawszych produktów oraz rozwiązań w telekomunikacji, a w szczególności promocję polskiej myśli technicznej. W trzynastej edycji konkursu nagrody przyznane zostały za osiągnięcia w okresie od marca 2010 r. do początku roku 2011.

Nokia N8 została uhonorowana tytułem „Telefon roku”. Ten innowacyjny smartfon oferuje szybki i łatwy dostęp do serwisów społecznościowych, usług on-line oraz multimediów. Urządzenie umożliwia oglądanie kanałów Web TV oraz projekcję filmów w jakości HD i z dźwiękiem Surround Dolby Digital Plus, co czyni z niego przenośne centrum rozrywki.

Ponadto Nokia otrzymała nagrodę w kategorii „Usługa Roku” za udostępnienie Ovi Map z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Jury doceniło szeroki wachlarz możliwości zastosowania aplikacji - kierowcy mogą uzyskać informacje o ruchu drogowym, radarach i ograniczeniach prędkości. Piesi natomiast mają do dyspozycji skróty przez parki oraz strefy piesze, a także 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach.

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 24.03.2011 @ 15:13
Wcale mnie nie dziwi dlaczego Nokia N8 zdobyła ten tytuł,
m.in aparat powala ;-)

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jakie filmy kręci Nokia N8:
http://pasjagsm.pl/news/takie-filmy-kreci-nokia-n8-wideo-8710.html

A tutaj ogólny test:
http://pasjagsm.pl/artykuly/test-nokia-n8-105.html ;-)
Hajdek 24.03.2011 @ 20:00
Co do tego, że nagroda należy się aplikacji Ovi Maps, nie mam zupełnie żadnych wątpliwości, ale o Nokii N8 nie mógłbym już tego powiedzieć. To prawda - telefon jest świetny pod względem hardware, ma niezły aparat i kręci bardzo dobre filmy w HD. Niestety z jego oprogramowaniem już tak świetnie nie jest... To po prostu odświeżona wersja Symbian'a, ze zmienionymi wieloma rzeczami. Rzeczywiście, system nie jest taki zły (jego główna zaleta to stabilność, prostota), gdyby nie fakt, iż brakuje na niego gier i aplikacji. Można na nim używać starych apek z Symbiana, lecz nie jest to szczyt szczęścia - wykorzystują one tylko skrawek mocy telefonu, a tych nowych programów i gier jest stosunkowo mało. Oczywiście dla niewybrednych to wystarczy, ale dla mnie prawie najważniejszy w smartphone'ie jest OS. Gdyby pominąć fakt oprogramowania - telefon rzeczywiście zasłużył na ten tytuł. To już zależy od wymagań użytkownika...
Pozdrawiam, Hajdek
hhh 24.03.2011 @ 21:49
N8 to najlepszy telefon, powala iPhony, Samsungi i całą koreansko - chińska na łopatki, zdjęcia i filmy HD, super Ovimap, i swietny wygląd i jakosc wykonania .... no i najważniejsze moj N8 jest Made in Finland :D
Cami 25.03.2011 @ 17:33
Nokia N8 to chyba szczyt "ewolucji" Symbiana. To naprawdę dobry telefon, taki skrojony na miarę. Parametrami może przegrywa z konkurencją, ale jest niezawodny, a programy są dobrze zoptymalizowane.
Ovi Maps - tutaj nikt nie może mieć wątpliwości. Bardzo rozbudowany program, oferujacy naprawdę sporo, a co często bywa wazne - może funkcjonować także bez połączenia z internetem, zamieniając telefon w pełnoprawną nawigację offline. Jestem przekonana, że dla wielu osób właśnie możliwość dostępu do Ovi Maps było czynnikiem decydującym przy zakupie telefonu.
Hajdek 26.03.2011 @ 08:35
No tak, Nokia N8 jest świetnym smartphone'm, tylko ten system... Dobrze, że fiński koncern "przekłada się" na Windows Phone 7. Chociaż, gdyby Symbian posiadał dużo (nowych) aplikacji i gier, to z pewnością byłbym jego zwolennikiem. Darmowe Ovi Mapy to krok w dobrą stronę.
Pozdrawiam, Hajdek

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości