PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia prezentuje Ovi - drzwi do swoich usług internetowych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-prezentuje-ovi-drzwi-do-swoich-uslug-internetowych-1717.html
QR Code
Nokia prezentuje Ovi - drzwi do swoich usług internetowych

Piotr Baranowski, 29 sierpnia 2007, 14:06 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 29 sierpnia 2007 o 14:12)
Tagi: Nokia, Ovi

Podobnie jak kiedyś firma Nokia przerzuciła się ze sprzedaży kaloszy i wyrobów papierniczych na telefony komórkowe, tak obecnie dzięki wprowadzeniu Ovi zaczyna oferować różnorodne usługi internetowe. Ovi — co po fińsku oznacza „drzwi” — umożliwi użytkownikom łatwy kontakt ze znajomymi oraz dostęp do społeczności i materiałów, stanowiąc również punkt wejścia do usług firmy Nokia.

W ramach Ovi firma Nokia przedstawiła Nokia Music Store i N-Gage, dwie usługi pozwalające wyszukiwać, przeglądać i kupować utwory muzyczne oraz gry pochodzące od czołowych wykonawców i wydawców, w tym tytuły dostępne wyłącznie w ofercie firmy Nokia. W skład oferty Ovi wchodzi również Nokia Maps, usługa nawigacyjna umożliwiająca korzystanie m.in. z map i przewodników miejskich bezpośrednio w kompatybilnych urządzeniach mobilnych. W najbliższych miesiącach Nokia zamierza udostępnić w ramach Ovi kolejne usługi internetowe.

Olli-Pekka Kallasvuo powiedział:

W sytuacji, gdy nasza branża w coraz większym stopniu koncentruje się na możliwościach stwarzanych przez Internet, Ovi wyraża wizję firmy Nokia polegającą na połączeniu Internetu z mobilnością. Nokia zajmuje pierwszą pozycję na świecie wśród producentów urządzeń mobilnych. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, to zamierzamy oferować znakomite urządzenia w połączeniu z atrakcyjnymi funkcjami i usługami, które ułatwią użytkownikom pełniejsze wykorzystanie potencjału Internetu.


Olli-Pekka Kallasvuo powiedział:
Wyruszyliśmy w tę podróż kilka miesięcy temu, wprowadzając usługi nawigacji, a obecnie łączymy wszystkie oferowane usługi w ramach jednej oferty — Ovi by Nokia. W nadchodzącym roku wzbogacimy Ovi o nowe elementy rozkładu funkcji, pakiety usług i społeczności internetowe.


Ovi — jeden klucz do wszystkich drzwi
Ovi (http://www.ovi.com) to punkt wejścia do usług internetowych firmy Nokia, obejmujących sklep muzyczny Nokia Music Store, usługi nawigacyjne Nokia Maps i gry na platformę N-Gage. Ovi będzie również bramą do społeczności internetowych, umożliwiając użytkownikom łatwy dostęp do wszystkich materiałów, społeczności i kontaktów — bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia lub na komputerze. Pierwsza wersja witryny Ovi.com ma być dostępna w języku angielskim od czwartego kwartału 2007 roku, a dodatkowe funkcje i wersje językowe mają się pojawić w pierwszej połowie 2008 roku.

Nokia Music Store — muzyka z całego świata w kieszeni
W sklepie muzycznym Nokia Music Store (http://music.nokia.com) dostępne są miliony utworów znanych wykonawców, wytwórni niezależnych oraz wielu różnych artystów lokalnych z całego świata. Do sklepu można wejść przy użyciu komputera lub bezpośrednio z kompatybilnego urządzenia Nokia, na przykład komputera multimedialnego Nokia N81 lub Nokia N95 8GB. W witrynie można wyszukiwać nowe utwory, kupować wybrane pozycje lub dodawać utwory do listy życzeń w celu późniejszego pobrania. Kupione utwory można łatwo przenieść do urządzenia mobilnego, a przy użyciu wbudowanego odtwarzacza muzycznego sprawnie tworzyć listy odtwarzania i porządkować kolekcję utworów.

Nokia Music Store oferuje pełne funkcje strumieniowych transmisji utworów na komputerze oraz umożliwia zakup pojedynczych utworów i całych albumów. Mechanizm dynamicznych rekomendacji oraz błyskawicznie zestawiane, gatunkowe listy utworów pozwalają sprawdzić, czego słuchają inni użytkownicy witryny. Sklep rozpoczyna działalność na najważniejszych rynkach europejskich jesienią tego roku, a kolejne sklepy w Europie i Azji pojawią się w ciągu kolejnych kilku miesięcy. W Europie jeden utwór będzie kosztować 1 euro, album — od 10 euro, a miesięczny abonament na transmisje strumieniowe na komputerze — również 10 euro.

N-Gage — gry mobilne
Usługa N-Gage umożliwia łatwe wyszukiwanie, wypróbowanie i kupowanie znakomitej jakości gier bezpośrednio w kompatybilnym urządzeniu Nokia. Po wybraniu aplikacji N-Gage w urządzeniu Nokia można przeglądać dostępne gry, kontaktować się ze znajomymi, czytać recenzje lub pobrać darmowe demo. Gry kupuje się łatwo: przy użyciu karty kredytowej lub przez doliczenie ich ceny do comiesięcznego rachunku telefonicznego. Firmy takie jak Electronic Arts i Gameloft opracowują wersje swoich najbardziej znanych tytułów specjalnie na platformę N-Gage. Aplikacja N-Gage ma być dostępna do pobrania ze strony http://www.n-gage.com począwszy od listopada 2007 roku.Anssi Vanjoki, wiceprezes i dyrektor generalny grupy Multimedia firmy Nokia powiedział:
Wiemy, że ludziom zależy na zintegrowanym dostępie do wysokiej jakości materiałów bez konieczności zasiadania przed komputerem czy telewizorem. Usługi Nokia Music Store i N-Gage umożliwiają dostęp do najlepszych utworów muzycznych i gier bezpośrednio w komputerze multimedialnym Nokia Nseries. Oczekujemy, że urządzenia mobilne staną się najpopularniejszą platformą korzystania z materiałów cyfrowych — swego rodzaju „czwartym ekranem”. Ovi to urzeczywistnienie naszej wizji usług internetowych, w której ludzie mogą tworzyć, udostępniać i otrzymywać informacje, uczucia oraz emocje w każdym miejscu i o każdej porze.

Firma Nokia zapowiedziała również kilka nowych urządzeń i akcesoriów, cechujących się zróżnicowanym wzornictwem i funkcjami technicznymi.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 11 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości