PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Nokia przedstawia dwa wielofunkcyjne i różnokolorowe telefony

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/nokia-przedstawia-dwa-wielofunkcyjne-i-roznokolorowe-telefony-3202.html
QR Code
Nokia przedstawia dwa wielofunkcyjne i różnokolorowe telefony

Michał Gruszka, 28 stycznia 2008, 13:51
Tagi: Nokia, nowy telefon

Firma Nokia przedstawiła dwa wielofunkcyjne telefony komórkowe o różnych kolorach lub wymiennych obudowach dla użytkowników na rynkach wschodzących: Nokia 2600 classic i Nokia 1209. Sprzedaż telefonu Nokia 2600 classic, dostępnego za około 65 euro (bez podatków i dopłat), już się rozpoczęła i zostanie zintensyfikowana na wszystkich głównych rynkach w ciągu pierwszego kwartału 2008 roku. Telefon Nokia 1209 będzie dostępny na całym świecie w drugim kwartale 2008 za około 35 euro bez podatków i dopłat.

Nokia 2600 classic — to telefon, który użytkownicy mogą dostosowywać do własnego gustu przy użyciu w pełni wymiennych obudów Xpress-on oraz dzwonków MP3. Zawiera on także wiele funkcji rozrywkowych, w tym radio FM i aparat fotograficzny VGA.

Alex Lambeek, wiceprezes działu Entry Devices firmy Nokia. powiedział:

Podczas tworzenia urządzeń mobilnych na rynki wschodzące koszt odgrywa istotną rolę, ale z większości napływających do nas opinii użytkowników wynika, że chcą oni, by telefon wyrażał ich osobowość, był dostępny w różnych kolorach i zawierał funkcje rozrywkowe. Nokia 2600 classic ma kolorowy styl i imponujący zestaw funkcji po wyjątkowo przystępnej cenie. Podobnie jak wszystkie inne urządzenia Nokia, jest synonimem jakości i trwałości.


Wyniki ankiety: użytkownicy na rynkach wschodzących coraz częściej dzielą się telefonami

Z badania przeprowadzonego niedawno przez firmę Nokia wśród konsumentów na rynkach wschodzących wynika, że pojawił się nowy trend: dzielenie się telefonami. Ponad 50% respondentów w Indiach i Pakistanie oraz niemal 30% w Wietnamie stwierdziło, że udostępnia lub udostępniałoby swój telefon rodzinie lub przyjaciołom. Są to znacząco inne wyniki niż na dojrzalszych rynkach.
Wspólne korzystanie z telefonu to logiczny trend — coraz więcej rodzin kupuje telefon komórkowy do wspólnego użytku, a nie tylko dla głowy rodziny. Co więcej, na rynkach tych szybko rośnie popularność cyfrowych aparatów fotograficznych, a w związku z tym coraz częściej robi się i udostępnia zdjęcia. W związku z tym firma Nokia opracowała z myślą o udostępnianiu telefonów innowacyjne funkcje, takie jak spis telefonów dla kilku osób. Ponadto do niektórych modeli dodajemy takie technologie, jak Bluetooth, które umożliwiają łatwe i bezpłatne przenoszenie zdjęć i dzwonków.

Drugi przedstawiony telefon — Nokia 1209 — zawiera dodatkowe funkcje kontroli kosztów, ułatwiające zarządzanie codziennymi wydatkami. Wśród innowacji można wymienić aplikacje do śledzenia konta pre-paid i kosztów oraz spis telefonów, umożliwiający przechowywanie nawet 200 kontaktów, z których każdy może mieć przypisane 5 numerów. Przeznaczony dla początkujących użytkowników telefon Nokia 1209 zawiera intuicyjny rozkład funkcji Nokia, jest odporny na kurz i niezwykle komfortowy w obsłudze. Telefon Nokia 1209 ma także jednoczęściową klawiaturę zwiększającą jego trwałość i niezawodność.

Uwaga dla dziennikarzy:
Badanie Nokia Sharing Survey przeprowadzono w Indiach, Chinach, Brazylii, Pakistanie, Wietnamie, Rosji oraz Egipcie w październiku i listopadzie 2007 roku.

reklama

Ostatnie opinie internautów

gothic75 2.01.2009 @ 18:42
akurat posiadam nokie 1209 i musze przyznac że jestem z niego zadowolony :) bardzo przydaje się latarka gdy nie mogę trafić kluczem w zamek u drzwi :) jeśli ktoś potrzebuje telefon bez zbędnych gadżetów typu aparat to bardzo go polecam!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości